Michał Figurski

  Michał Figurski

  Badania pokazują, że z cukrzycą zmagają się 3 miliony Polaków. Dodatkowo milion nie wie, że choruje. Jak wygląda codzienne życie z cukrzycą? Co powinno nas zaniepokoić i skłonić do wizyty u lekarza? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Michałem Figurskim, dziennikarzem i prezesem fundacji "Najsłodsi" oraz Mateuszem Rudykiem, kolarzem torowym, który choruje na cukrzycę.

  2,3 mln Polaków cierpi na cukrzycę, ale szacuje się, że ich rzeczywista liczba wynosi nawet 4 mln. Na całym świecie zmaga się z nią 425 milionów ludzi, a problem narasta także wśród dzieci i młodzieży. Jak rozpoznać tę chorobę? Jak wygląda sytuacja cukrzyków w czasie pandemii? O tym mówił w naszym programie dziennikarz Michał Figurski, prezes Fundacji Najsłodsi.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Michał Figurskiego. Dziennikarz po dłuższej nieobecnosci związanej z chorobą wraca do pracy. Jak sie dziś czuje? Czy wrócił do pełnej sprawności po wylewie? Jakie ma plany?

  Jakiś czas temu Michał Figurski z powodu problemów zdrowotnych niemalże otarł się o śmierć. Wciąż dochodzi do siebie, ale zdecydował się udzielić Dzień Dobry TVN pierwszego po wylewie wywiadu telewizyjnego. Naszej dziennikarce Katarzynie Olubińskiej opowiedział o dniu, w którym dostał wylewu, pobycie w szpitalu, planowanych zmianach w życiu i miłości, która go uratowała. Zdementował też kilka plotek, które pojawiły się w czasie jego pobytu w szpitalu. Michał, życzymy Ci powrotu do zdrowia i dużo siły.

  Pod koniec września Michał Figurski trafił do szpitala. Powodem był pęknięty tętniak i wylew krwi do mózgu. Jak dziennikarz się dziś czuje? Czy myśli już o powrocie do pracy? Z Michałem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Całą rozmowę zobaczycie już w czwartek. Bądźcie z nami!

  Jakiś czas temu Michał Figurski trafił do szpital z powodu pęknięcia krwiaka w mózgu. Jaki jest obecnie stan jego zdrowia? Czy robi postępy w rehabilitacji? Z Odetą Moro rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Kopiowanie cudzego utworu jest niedopuszczalne, niestety niektórzy twórcy nie przejmują się tym i "kserują" na potęgę. Co to jest plagiat? Jak wyłapuje się zapożyczone dźwięki? Jak wielu polskich artystów popełnia plagiat? O tym rozmawiali goście dzień Dobry TVN dr Krzysztof Heering - biegły z ZAiKSu w dziedzinie plagiatu, dziennikarka Agnieszka Szulim i dziennikarz Michał Figurski.

  Poloneza czas zacząć... rozpoczyna się bowiem czas studniówek. Reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, czy łatwo znaleźć partnera/partnerkę na ten wyjątkowy wieczór. Czym powinien się wykazać idealny partner na studniówkę? Czy na studniówkowy bal można pójść z przyjacielem? Kto szuka partnera na studniówkę w Internecie? Czy za chłopaka z ogłoszenia trzeba zapłacić? Dobrze bawiliście się na swojej studniówce? :)

  Czterdzieści lat minęło. Wcale nie jak jeden dzień, ale jak czterdzieści lat. Kim jest dzisiejszy mężczyzna po 40.? Czy siedzi w domu z piwem w ręku? Czy nie dopina paska u spodni przez "mięsień piwny"? A może to wysportowany Superman? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli piękni czterdziestoletni: Michał Figurski i Rafał Rutkowski.

  Dziś emitujemy pierwszy odcinek naszego nowego cyklu o tacierzyństwie "Zwykły dzień na tacierzyńskim", w którym pokażemy blaski i cienie bycia ojcem. A do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: Oliviera Janiaka, Michała Figurskiego oraz Rafała Rutkowskiego. Jak odnajdują się w roli ojca?

  Za nami ostatni odcinek programu Dzień Dobry Wakacje, którego gospodarzami byli: Kinga Rusin i Robert Kantereit. Tym razem, w niedzielny poranek, zaprosiliśmy gości na plażę nad Wisłą w Warszawie, a nie jak zazwyczaj, do studia na ul. Marszałkowskiej 76. Zobaczcie zdjęcia naszych gości i prowadzących. A już w najbliższy weekend zapraszamy na pierwsze powakacyjne wydanie programu Dzień Dobry TVN! :)

  Spadają te nieba i z te firmamentu sławy. Czy "upadające" gwiazdy mogą w odbudować swój wizerunek, kiedy chwieje się cała konstrukcja? Czy świat show-biznesu to po prostu kolos na glinianych nogach? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli specjaliści od wizerunku: manager polskich gwiazd Filip Mecner oraz dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska - prowadząca program „Magiel Towarzyski” w TVN Style.

  Dlaczego tak lubimy zamieszczać zdjęcia, ze swoich podróży, na portalach społecznościowych? Czy liczymy na odzew znajomych, czy kieruje nami chęć wzbudzenia zazdrości i czy drażnienie innych sprawia nam przyjemność? O wkurzaniu znajomych i „modzie na nienawiść” w sieci, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z Michałem Figurskim.

  "Tata - ale", córeczka tatusia, pierwszy absztyfikant. To blaski i cienie ojcostwa. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Henryka Sawkę, rysownika i ojca 21-letniej Karoliny, Michała Figurskiego, dziennikarza radiowego i tatę 8-letniej Sonii, Pawła Królikowskiego, aktora i ojca 13-letniej Julii i 10-letniej Marceliny oraz szefa kuchni i ojca 16-letniej Magdy Roberta Sowę. Jak wyglądają ich relacje z córkami oraz jak duża spoczywa na nich odpowiedzialność?

  Reklamy telewizyjne przedstawiają kobiety stereotypowo, najczęściej jako obiekty seksualne. Czy rynek reklam idzie na łatwiznę i sprzedaje to, co się wszędzie sprzedaje, czyli seks? Kogo takie reklamy rażą? Do kogo ma trafić taka reklama? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z etykiem prof. Magdaleną Środą, modelką Karoliną Malinowską, dziennikarzem Michałem Figurskim i twórcą reklam Kacprem Sawickim.