media

  Anna Lewandowska została doceniona przez dziennik "Marca" jako tytułowana sportsmenka, trenerka i specjalistka do spraw żywienia.

  Grupa TVN może pochwalić się pierwszym miejscem w majowym zestawieniu największych grup medialnych na polskim rynku. Najchętniej oglądaną pozycją w ramówce TVN były Fakty. Dużą popularnością cieszyły się także takie programy, jak: Milionerzy, Kuchenne Rewolucje, Dzień Dobry TVN , Uwaga! i Mask Singer.

  "Wstydzę się, że kłamałam".

  Indywidualni odbiorcy gazu mogą wybrać pomiędzy jego ceną zatwierdzoną przez prezesa Urzędu Regulacji Energetyki, a stawkami wolnorynkowymi. Z zatwierdzanych taryf można korzystać również wtedy, gdy gaz kupuje zarządca lub właściciel budynku.

  17 grudnia Sejm uchwalił ustawę LEX TVN. Jest to atak na wolne media, który ma pozbawić widzów możliwości oglądania wszystkich kanałów TVN. My walczymy do ostatniej chwili. Aby wesprzeć i obronić stację, prosimy o podpisanie apelu. Dziękujemy za wsparcie.

  Marcin Prokop jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy, ale mało kto wie, że ma o 10 lat młodszego brata. Jakie mają relacje? Czy Sebastian Prokop poszedł w ślady brata?

  Złe wiadomości mają nie tylko fatalny wpływ na ludzką psychikę, ale są również uzależniające. Naukowcy są przekonani, że czasem lepiej nie wiedzieć. Dlaczego z taką zachłannością przyswajamy przykre informacje i czy można się przed tym chronić?

  W sierpniu 2017 tragiczna historia z Danii przykuła uwagę mediów na całym świecie. Na pokładzie prywatnej łodzi podwodnej przedsiębiorca Peter Madsen zabił dziennikarkę Kim Wall, która przeprowadzała z nim wywiad. Dziś jej rodzice chcą, by świat pamiętał o Kim. W Polsce właśnie ukazała się ich książka "Przerwane życie Kim Wall".

  Sąd w Budapeszcie orzekł, że Klubrádió, ostatnia duża i niezależna rozgłośnia na Węgrzech, może nadawać w eterze tylko do niedzieli, 14 lutego. Marcin Sawicki pojechał na miejsce, aby porozmawiać z dziennikarzami zamykanego radia o zaistniałej sytuacji. Czy do podobnego zdarzenia może dojść również w Polsce?

  Obok protestu "Media bez wyboru" nie dało się przejść obojętnie. Na jeden dzień informacje i rozrywkę zastąpiły czarne plansze. Tłumaczymy, o co chodzi.

  Wolne media to wolny wybór każdego z nas - co zamierzamy oglądać, czytać czy słuchać. 10 lutego w symboliczny sposób zobaczyliśmy, co się stanie, jeżeli zabraknie w nich niezależności. TVN stał się częścią akcji "Media bez wyboru", będącej protestem przeciwko planowanej przez rząd obciążającej je daninie. Dlaczego ten podatek może doprowadzić do poważnych turbulencji na rynku? W naszym programie wyjaśniał to Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.

  Przedstawiamy list otwarty skierowany do władz Rzeczpospolitej Polskiej i polityków, podpisany przez kilkadziesiąt grup medialnych i wydawnictw w sprawie nowej opłaty medialnej, którą zamierza wprowadzić rząd.

  Agnieszka Jastrzębska postanowiła dowiedzieć się kogo, na portalach społecznościowych obserwują polskie gwiazdy. Zobaczcie co zdradzili jej: Julia Wieniawa, Mikołaj Roznerski, Ewa Minge, Odeta Moro, Joanna Jabłczyńska, Marta Wierzbicka, Iwona Węgrowska, Michał Szpak i Ida Nowakowska.

  Jaka jest ta zła strona bycia osobą rozpoznawalną? Agnieszka Jastrzębska spytała o to Odetę Moro: " Nie chcę o tym pamiętać, to był trudny moment. Na szczęście czas łagodzi, czas leczy, oby takich sytuacji nie było więcej".

  Prezenterka telewizyjna Małgorzata Serafin rzuciła pracę w mediach i zajęła się fryzjerstwem. Dlaczego to zrobiła? Czy wróci jeszcze do dziennikarstwa? Gdzie uczyła się drugiego zawodu? Czy zmiana pracy korzystnie wpłynęła na jej życie rodzinne? Małgosię zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby sprawdzić jej nowe umiejętności. Pokazała nam, jak zrobić modne loki prostownicą.

  Prezydent USA Donald Trump często oskarża media o tworzenie tzw. fake newsów. Czy rzeczywiście produkują je tylko dziennikarze? Czym fake news różni się od kłamstwa? Na jakie ostatnie decyzje polityczne miały wpływ? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z medioznawcą Wiesławem Godzicem i dziennikarzem Piotrem Kraśko.

  Czy, żeby zostać dziennikarzem trzeba skończyć studia dziennikarskie? Kto może zostać dziennikarzem? Czy dziennikarz ma być tylko przekaźnikiem informacji, czy powinien być także twórcą tej rzeczywistości? Jak swoje początki w mediach wspominają dziennikarz Mariusz Szczygieł i prowadzący Dzień Dobry TVN Piotr Kraśko? Ciekawi jesteście, jak rozpoczęła się dziennikarska kariera Doroty Wellman i Marcina Prokopa?

  Jak Joannie Jabłczyńskiej udaje się bronić swojej prywatności przed mediami i czy rzeczywiście "po cichu" wyszła za mąż? Zobaczcie czego dowiedziała się Agnieszka Jastrzębska.

  "Nie chcę z nikim walczyć, chcę się dzielić różnymi rzeczami i robię to najczęściej ze sceny, (...) a jeśli coś chcę zostawić dla siebie , to po prostu zostawiam". O swoim podejściu do medialnych plotek i relacjach z dziennikarzami opowiedziała nam Edyta Herbuś.

  Małgorzata Rozenek-Majdan przyznała się dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej, że kiedy widzi swoje zdjęcia z okresu ciąży, zastanawia się: "Kim była ta kobieta"? A co na to wszystko Radosław? Czy Perfekcyjna Pani Domu cieszy się, że ominął ją ciążowy szum medialny?

  Polska cofnęła akredytację Leonidowi Swiridowowi – rosyjskiemu korespondentowi i wiadomym było, że ktoś z Polaków na podobnym stanowisku w Moskwie będzie musiał wrócić do ojczyzny. Dlaczego ich wybór padł akurat na Wacława Radziwinowicza i jak wyglądała procedura deportacji? W jaki sposób próbowano go skompromitować w oczach Rosjan?

  Za Sarsą ciągnie się opinia, że ta nie lubi rozmawiać z mediami. Czy to prawda? Piosenkarkę zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zobaczcie, jaką radę ma dla Sarsy Jarosław Kuźniar.

  Jakiś czas temu gruchnęła wiadomość, że w samochodzie Marka Bukowskiego znaleziono marihuanę. Śledztwo wykazało jednak, że nie należała ona do aktora. Marek Bukowski powiedział prowadzącej Dzień Dobry TVN Dorocie Wellman, ile "kosztowała" go ta afera. Czy brał kiedykolwiek narkotyki? Dlaczego według niego ta sprawa wypłynęła do mediów? Czy w tym czasie stracił propozycje zawodowe? Jak media zachowywały się w stosunku do rodziny aktora? Czy podejrzewa, kto mu podrzucił narkotyki?

  Joanna Brodzik jest bohaterką nowego serialu TVN "Nie rób scen". Zanim to wyszło na jaw, wiele mediów donosiło, że aktorka ma zbyt duże wymagania finansowe, których producenci nie są w stanie sprostać i dlatego na pewno nie dostanie tej roli. Czy doszły do niej te informacje? Jak to jest, kiedy ma się dwóch synów, a gra się w serialu mamę dziewczynki? Czy warto pchać dzieci do showbiznesu? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Waga Ewy Farny wzbudza nieustanne zainteresowanie mediów. Kiedyś pisali, że utyła, a ostatnio, że schudła. Czy Ewa rzeczywiście ostatnio była na jakiejś diecie? A może to efekt "trikowania"? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Z pomocą pewnego znanego programu graficznego chirurdzy plastyczni grafiki wzięli pod swoje skrzydła ochotników. Odchudzili, wyretuszowali zmarszczki, pryszcze, dodali włosów i bicepsów. Efektom przyglądał się Filip Chajzer..., bo przecież nikt nie wygląda tak, jak gwiazdy na okładkach czasopism. Filip Chajzer demaskuje spisek branży rozrywkowej :)

  Gwiazdy coraz częściej pracują i są obecne w przestrzeni medialnej do końca dni ciąży. Bo przecież ciąża to nie choroba. Jak Katarzyna Cichopek reaguje na oskarżenia, że lansuje się na ciąży? O tym opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Barbara Karkoszka porzuciła pracę w mediach i postanowiła założyć firmę z wykwalifikowanymi nianiami. Oferuje nianie na wakacje, nianie na kilka godzin w tygodniu i nianie na stałe. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak sprawdza kobiety, które mają się opiekować naszymi dziećmi.

  Na rozdaniu Złotych Kaczek, nasza reporterka, Agnieszka Jastrzębska zapytała znanych aktorów, czy w dzisiejszych czasach trzeba zrobić sensację wokół filmu, by się sprzedał? Jak ludzie reagują na tego typu promocję? Czy naprawdę dobry towar potrzebuje reklamy? Uwaga! Gwiazdy zdradzają, w jaki sposób i kiedy zaczynają lansować film.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościem była producentka i bizneswoman Weronika Marczuk. Nad czym teraz pracuje i jakie ma plany na przyszłość? W kuchni Dzień Dobry przygotowała śledzika pod futerkiem, szerzej znanego jako śledź pod pierzyną lub pod szubą oraz bakłażany w sosie czosnkowym. Smacznego!