lukier

  lukier

  Ciasta, kruche ciasteczka i pierniczki najlepiej smakują polane lukrem. Ta pyszna cukrowa polewa nadaje wypiekom wspaniałego, słodkiego smaku, a ponadto zachowuje wilgoć wewnątrz ciast i zapobiega wysychaniu. Zobacz, jak łatwo przygotować pomarańczowy lukier do ciast.

  Coraz bliżej święta, przygotowania do nich idą pełną parą. Niektórzy zdążyli już napiec pierniczków lub dopiero mają to w planie. W naszej kuchni tym razem polecamy prosty i pyszny przepis na domowy lukier, który uczyni pierniczki jeszcze pyszniejszymi.

  Lukier plastyczny to jeden z tradycyjnych sposobów dekorowania wypieków, a zwłaszcza tortów i wszelkiego rodzaju ciast. Przy odrobinie umiejętności z jego wykorzystaniem można stworzyć naprawdę atrakcyjne wizualnie desery dla bliskich osób. Nie wiesz, gdzie kupić gotowy lukier plastyczny? Poznaj poniższy przepis, dzięki któremu zrobisz go własnoręcznie z podstawowych produktów.

  Na świątecznym stole - poza żurkiem, sałatką jarzynową czy jajkami - muszą się znaleźć słodkości. Przygotowanie domowego mazurka wcale nie jest trudne. Jak go zrobić i czym ozdobić? Swoje patenty na słodkie świąteczne dekoracje zdradziła w Dzień Dobry TVN Anna Pietrzak-Gryc, cukierniczka.

  Sugarcrafting, czyli artystyczne zdobienie tortów w kuchni Dzień Dobry TVN. Jak przygotować idealne pierniczki z lukrem? Oto sprawdzone przepisy mistrzyni świata Jowity Woszczyńskiej.

  W naszym studiu zapachniało świętami, a niebawem będzie tak w każdym domu. Początek grudnia to najlepszy czas na pieczenie pierniczków, które potrzebują kilku tygodni w zamknięciu, by mogły zmięknąć. Z założenia pieczemy je na Boże Narodzenie. Jednak dziwnie szybko znikają ze szczelnie zamkniętych pojemników, czasem nie doczekując wigilijnej gwiazdki. Sprawdź niezawodne przepisy Ani Starmach.

  Podobno pierniczki są jak wino: in starsze tym lepsze. Święta za niespełna dwa tygodnie, więc już czas najwyższy zabrać się za pierniki. Jak zrobić idealny lukier? Jak przechowywać wypieki? W kuchni Dzień Dobry TVN Anna Starmach zdradziła wszystkie tajemnice idealnych pierniczków.

  Pierniki to ulubione świąteczne ciastka Polaków. Mamy dla Was przepis na idealny, świąteczny i tradycyjny lukier do pierników. Zobaczcie.