kuskus

  kuskus

  Kurkuma nadaje potrawom piękny żółty kolor i niesamowity aromat. W kuchni Dzień Dobry TVN Piotr Kucharski wykorzystał ją do zrobienia: wiosennych warzyw, filetów z kurczaka i ciasta z semoliny. Czy wiedziałeś, że kurkuma wybiela zęby? Zobacz, jak zrobić wybielającą pastę!

  Dobrze dobrane przyprawy potrafią odmienić każde danie z kurczaka. Udowodniła to Ewa Malika Juchnowicz, która w kuchni Dzień Dobry TVN przygotowała: jamajskiego kurczaka w rumie, kuskus Saffi oraz kurczaka w śliwce z zielem angielskim i puree z selera z orzechem laskowym.

  W kuchni Dzień Dobry TVN gotuje dziś Anna Starmach. Pomagają jej uczestnicy programu "Masterchef": Edyta Szast i Arkadiusz Skwarczewski. Na naszym stole pojawiły się potrawy z kuskusem w roli głównej, m.in.: kuskus po marokańsku, sałatka z kuskusem i kurczakiem, a także kuskus w wersji na słodko - z chałwą. Smacznego!

  Jak smakuje kuchnia afrykańska? Co wspólnego z nią ma kuchnia francuska? Nasz kulinarny podróżnik i smakosz Mikołaj Rey szukał afrykańskich smaków w Polsce. I takie znalazł... w Gdyni! Zobaczcie, jak powinno się przygotowywać kuskus i jaki błąd najczęściej popełniamy serwując kuskus na naszych stołach. Dlaczego niektórzy uważają, że kuskus jest makaronem, a nie kaszą?

  Pierwszoplanową rolę w kuchni Dzień Dobry TVN grają dziś warzywa. Jan Paszkowski, uczestnik „MasterChefa, przygotował sałatkę z kaszy kuskus i piersi kurczaka, warzywny gulasz z cieciorki ze szpinakiem i fetą oraz sałatkę z zielonej soczewicy i brokułów. Jak przygotowuje się kuskus? Lubicie cieciorkę?

  W naszej kuchni kwiaty, z okazji Dnia Kobiet, a na talerzu karczochy i krem z korzennych warzyw przygotowany przez mistrza Andrzeja Polana. Kucharz przygotował w kuchni Dzień Dobry TVN także gnocchi z kwiatami brokułów, krewetkami i pomidorami oraz kuskus z kalafiora, puree z kalafiora i halibuta na chrupiąco. Skorzystajcie z jego przepisów!

  Kiedy podczas grudniowych wyborów Miss Universe nasza kandydatka weszła do ścisłej finałowej 16-tki, cała Polska wstrzymała oddech. Tak blisko wygranej nie była żadna Polka od 23 lat. Niestety Marcelina Zawadzka nie przywiozła z Las Vegas korony. Ale zabrała ze sobą wspomnienia, piękne zdjęcia i przyjaciół. W kuchni Dzień Dobry TVN, ze swoją niemniej piękną siostrą Karoliną. Podobnież obie panny na wydaniu...