Koszalin

  Koszalin

  Wakacyjne poluzowanie obostrzeń dało muzykom szansę powrotu na sceny. Szczęśliwi, znów ruszyli w trasy koncertowe, by spotkać się z fanami i zagrać dla nich ulubione kawałki. W Koszalinie kultowymi przebojami słuchaczy zabawiała Izabela Trojanowska. Niestety podczas występu doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

  O tragedii, do której doszło 4 stycznia ubiegłego roku w Koszalinie, przez kilka dni informowały media na całym świecie. Rodzice nastolatek, które zginęły w escape roomie przez półtora roku żyli z nadzieją na wyjaśnienie sprawy przez organy ścigania. Nadzieję jednak stracili. Teraz przerywają milczenie, a na jaw wychodzą nieznane dotąd fakty. Czy nastolatki można było uratować?

  Koszalin to miasto położone w województwie zachodniopomorskim. Turystów przyciąga do niego Morze Bałtyckie. Warto jednak mieć na uwadze, że to miasto przyjazne rodzinom z maluchami, z wieloma godnymi uwagi miejscami. W Koszalinie atrakcje dla dzieci można znaleźć na każdym kroku.

  Ostatnio najbardziej znaną pływalnią w Polsce jest basen w Koszalinie. A to za sprawą zdjęcia ukazującego muzułmankę, która weszła do wody w burkini - stroju kąpielowym obowiązującym w jej kulturze. Foto wywołało burzę w internecie. Przeważały negatywne komentarze. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy: religioznawcę dr hab. Katarzynę Górak-Sosnowską i pół-Polkę i pół-Libankę Samar Khanafer, by zapytać o muzułmańskie stroje kąpielowe i zasady obowiązujące na basenach w krajach muzułmańskich.

  W sentymentalną podróż do rodzinnego Koszalina zabrała nas Kasia Cerekwicka. Kiedy artystka porzuciła myśli o zawodzie mechanika samochodowego i zdecydowała się na karierę sceniczną? Czego możemy się spodziewać po nowej płycie wokalistki? Posłuchajcie, pochodzącego z niej, utworu "Między słowami!