Juliusz Machulski

  Juliusz Machulski

  Polacy kochają komedie. "Listy do M. 3" obejrzało aż 3 miliony widzów. Popularnością cieszy też najnowsza polska komedia romantyczna "Podatek od miłości". Gośćmi Dzień Dobry TVN byli reżyserowie najsłynniejszych polskich komedii: Juliusz Machulski, Tomasz Konecki i Bartłomiej Ignaciuk. Dlaczego tak trudno jest zrobić dobrą komedię? Jak reżyserowie sprawdzają czy ich filmy śmieszą widzów? I czy dobry scenariusz jest gwarancją dobrego filmu?

  Podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni pokazano najnowszą komedię Juliusza Machulskiego "Volta". Jedne z głównych ról zagrali: Aleksandra Domańska i Andrzej Zieliński. Jakie uniwersalne prawdy zawiera ten film? Z reżyserem i aktorami spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W filmie Juliusza Machulskiego "Volta" jedną z głównych ról zagrała Olga Bołądź. Aktorka wcieliła się w postać Wiki, o której na pewno nie można powiedzieć "słaba płeć". Olgę zaprosiliśmy do Dzień Dobry Wakacje, aby porozmawiać z nią o nowej roli i sile kobiet.

  O najnowszej komedii Juliusza Machulskiego rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry Wakacje z aktorami, którzy w tym filmie zagrali: Andrzejem Zielińskim i Michałem Żurawskim. Jak wspominają pracę na planie "Volty"? Jak czuje się Andrzej Zieliński, dla którego Juliusz Machulski napisał rolę w swoim najnowszym filmie? Kim jest Bruno Volta? Czy Michałowi Żurawskiem i Andrzejowi Zielińskiemu nie przeszkadza, że film - jak mówi Magda Mołek - jest "dosyć mocno polityczny i aktualny"?

  7 lipca na ekrany kin wejdzie "Volta", najnowsza komedia Juliusza Machulskiego, w której zagrała plejada polskich aktorów, wśród nich, w epizodycznej roli, Cezary Pazura. W jakiej postaci powrócił legendarny Kiler? Dlaczego zgodził się zagrać epizod? Jak wspomina swoją pracę na planie Kilera? Czy zawsze chciał być aktorem komediowym? Za co podziwia aktora Cezarego Żaka? Do czego Pazura namawia Machulskiego? Z Cezarym Pazurą spotkała się dziennikarka Anna Wendzikowska.

  W najnowszym filmie Juliusza Machulskiego "Volta" zagrało wielu cenionych aktorów, m.in.: Jacek Braciak, Andrzej Zieliński, Michał Żurawski, Olga Bołądź, Cezary Pazura i Aleksandra Domańska. Jak wspominają pracę z reżyserem? Z gwiazdami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Na scenie Dzień Dobry TVN Sarsa i jej najnowszy singiel "Volta" promujący najnowszy film Juliusza Machulskiego o tym samym tytule. Wybieracie się do kina?

  Już 7 lipca na ekrany kin wejdzie najnowsza komedia Juliusza Machulskiego - "Volta". Dlaczego mistrz komedii postanowił osadzić akcję swojego filmu w Lublinie? Czy wydarzenia w nim zawarte rzeczywiście są oparte na faktach? Macie swoją ulubioną komedię mistrza Machulskiego?

  W piątek w Lublinie odbyła się ogólnopolska premiera Volty Juliusza Machulskiego. W filmie wystąpiły m.in. Olga Bołądź i Aleksandra Domańska. Jak trafiły do tej produkcji? Jakie postacie zagrały? Jak wspominają czas spędzony w Lublinie? Jak pracuje się z Juliuszem Machulskim? Z aktorkami rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Na filmowej mapie Polski miastem numer jeden jest obecnie Lublin. To tam swój najnowszy film kręci obecnie Juliusz Machulski. O czym będzie opowiadać fabuła "Volty". Kogo zobaczymy w rolach głównych? I dlaczego reżyser zdecydował się zrealizować film w Lublinie? Z Juliuszem Machulskim rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Więzienie w Łęczycy przez kilkaset lat budziło prawdziwą grozę i do dziś jest synonimem nieludzkich warunków, w jakich przebywali skazani na pozbawienie wolności. Tam Juliusz Machulski nakręcił kilka scen z jednego ze swoich hitów filmowych "Vabank". W chwili obecnej słynne więzienie w Łęczycy wystawione jest na sprzedaż. Na ile jest wycenione? Co znajduje się pod ziemią? W jaki sposób można by zrewitalizować to miejsce? O więzieniu w Łęczycy rozmawialiśmy z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan.

  Jest reżyserem m.in. Seksmisji, Kilera i Va bank - kultowych komedii, które bawiły i bawią miliony Polaków. Gościem Dzień Dobry TVN był reżyser i scenarzysta Juliusz Machulski. Czy po 1989 roku trudniej jest kręcić komedie obyczajowe? Czy zdarzało mu się napisać rolę pod konkretnego aktora? Czy jest autorem wszystkich kultowych tekstów, które pochodzą z jego filmów? Nad czym teraz pracuje?

  Nowa książka Juliusza Machulskiego „Hitman” to zbiór osobistych felietonów z życia jednego z najsławniejszych polskich reżyserów i producentów filmowych. O tym, dlaczego zdecydował się na wydanie książki i kim był jego alter ego opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN.