Islandia

  Islandia

  W drugim odcinku programu Iron Majdan Małgorzata i Radosław Majdanowie odwiedzili Islandię. Jakie zadanie musieli tam wykonać? Podobno ta wyprawa była jedną z trudniejszych. Dlaczego? Czego nauczyli się na Islandii? O swojej przygodzie małżeństwo opowiedziało w Dzień Dobry TVN.

  Trudno wyobrazić sobie ból rodzica, któremu odebrano dziecko. Islandzki urząd odebrał Polakom trójkę dzieci. Najmłodszą córkę odebrano Polakom, w asyście policji, tuż po jej narodzinach. Dlaczego tak tak się stało i, dlaczego ta rodzina była na celowniku islandzkiej opieki społecznej oraz Urzędu ds. Ochrony Dzieci? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN dziennikarkę "Uwagi" Dorotę Pawlak, autorkę reportażu na ten temat.

  Kiedy zaczynali ludzie traktowali ich muzykę z przymrużeniem oka. Teraz hip-hop jest jest najpopularniejszym gatunkiem muzyki w ich kraju, a oni mają status gwiazd. Jaka była najmniejsza publiczność dla której grali? Dlaczego muzycy Ulfur, Ulfur nie rapują po angielsku? Czy klipy są ważne dla ich wizerunku? Podczas ich pobytu w Warszawie towarzyszyła im dziennikarka Dzień Dobry TVN Gabi Drzewiecka.

  20 lat temu Islandczycy postanowili zająć się problemem popularności używek wśród nastolatków. Stworzyli specjalny program zwalczania alkoholu, papierosów i narkotyków wśród młodzieży. Marcin Sawicki, w rozmowie z prof. Ingą Dorą Sigfusdottir, dowiedział się jakie były główne założenia tego projektu. Zobaczcie jakie spektakularne efekty udało się osiągnąć! Jak ta sprawa wygląda w Polsce? Czy również na naszym gruncie można wprowadzić podobne rozwiązania? Przy okazji dowiedzieliśmy się ... jak wyglądał Marcin Sawicki z bujną czupryną? ;)

  Po raz pierwszy w historii tych wyborów, tytuł Miss Islandii otrzymała dziewczyna, której rodzina nie pochodzi jedynie z Islandii. Czym na co dzień zajmuje się Miss Islandii, czym ujęła jurorów i jaki kraj będzie reprezentowała na wyborach Miss World w Waszyngtonie? W studiu Dzień Dobry TVN spotkaliśmy się z Anną Larą Orlowską i jej mamą Elżbietą Orłowską.

  Tomasz Chrapek to pierwszy Polak, który zasiada w radzie miejskiej Reykjaviku. Przyjął nasze zaproszenie do Dzień Dobry TVN razem z żoną Izabelą Sobczak, by opowiedzieć nam o tym, dlaczego warto zobaczyć Islandię - kraj, w którym mieszkańcy celebrują w pracy przerwę na kawę, a biznesowe spotkania organizują na basenie.