hipnoza

  hipnoza

  Gościem specjalnym 4. odcinka Hipnozy będzie Jarosław Bieniuk. O swoim występie w programie opowiedział reporterowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu. Jakie zadanie będzie miał do wykonania? Miał wcześniej do czynienia z hipnozą?

  Już dziś wieczorem na antenie TVN kolejny odcinek programu "Hipnoza". W studiu Dzień Dobry TVN razem z naszym gościem Lechem Dębskim, lekarzem, neurolingwistą zastanowiliśmy się nad samym zjawiskiem hipnozy. Na czym polega? Po co się ją wykorzystuje? Czy każdego da się zahipnotyzować? I jakie należy posiadać umiejętności, by być hipnotyzerem?

  O tym, czym jest hipnoza, czy każdego można wprowadzić w stan hipnozy i co czuje osoba w hipnozie, opowiedział nam hipnoterapeuta i trener hipnozy Michał Cieślakowski. A już dziś o 20.00 w TVN - kolejna porcja rodzinnej rozrywki czyli ... drugi odcinek Hipnozy! Zapraszamy!

  Most kataleptyczny to pozycja, w której osoba zahipnotyzowana utrzymuje ciało w powietrzu, jest ono podparte jedynie piętami i karkiem. Jak to możliwe, że ciało osoby będącej pod wpływem hipnozy jest tak sztywne? Ja długo można zostać w tej pozycji? Czy każdy może zostać mostem kataleptycznym? Wytłumaczył nam to w Dzień Dobry TVN hipnotyzer Artur Makieła. "Budowie" mostu kataleptycznego mogliśmy przyjrzeć się na żywo w naszym studiu.

  Dzisiaj na antenie TVN widzowie będą mogli zobaczyć pierwszy odcinek Hipnozy - programu rozrywkowego dla całej rodziny. O jego szczegółach mówili w Dzień Dobry TVN prowadzący Hipnozę Filip Chajzer i hipnotyzer Artur Makieła. Jak dobierali uczestników? Czy wszystkich ludzi można wprowadzić w stan hipnozy? Jak zachowuje się człowiek będący pod wpływem hipnozy?

  Już w najbliższą sobotę na antenie TVN pierwszy odcinek programu "Hipnoza". Hipnozie poddał się prowadzący program Filip Chajzer. Po co to zrobił? I jak się czuł w stanie hipnozy? Dziennikarza zapytała o to reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Telewizja TVN pracuje nad nowym formatem, który polegać będzie na scenicznym wykorzystaniu hipnozy. Jednym z głównych postaci show będzie zawodowy hipnotyzer Artur Makieła. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby powiedział nam o swojej pracy i samym programie. Czy udział w takim show i seansie hipnotycznym może komuś zaszkodzić? Czy są ludzie, którzy nie są podatni na hipnozę? Co można zrobić pod jej wpływem? Co się czuje po wybudzeniu z hipnozy?

  Kim jest Artur Makieła? Reżyser Wojciech Iwański mówi o nim, że to wielki mag i hipnotyzer sceniczny. A co Artur Makieła mówi sam o sobie? Na czym polega jego praca? Czego doświadczają zahipnotyzowane osoby? Czy każdy może zostać hipnotyzerem? Zapraszamy Was do świata hipnozy! - Szykujemy po raz pierwszy w Polsce program rozrywkowy, w którym uczestnicy będą w stanie hipnozy i w stanie hipnozy będą się bawili - mówił w Dzień Dobry TVN Wojciech Iwański. Jakie zadania do wykonania dostaną uczestnicy tego nowego programu?

  Od strony technicznej hipnoza jest pewnym stanem umysłu pomiędzy snem i jawą, w czasie którego człowiek jest podatny na sugestie. W jakich sytuacjach się ją stosuje? Czy każdy jest podatny na hipnozę? Czy osoba będąca w transie hipnotycznym zachowuje decyzyjność? Czy należy ufać wspomnieniom odzyskanym dzięki hipnozie? Czy jest skuteczna w przypadku rzucania palenia? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN; psycholog i psychoterapeutkę Ewę Zalewską.

  Hipnoza regresyjna jest stosowana jako metoda rozwiązywania poważnych problemów emocjonalnych, których źródła tkwią w dzieciństwie. Czy można ją uznać za terapię? Kto może się jej poddać? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła psychoterapeutka par, psycholog Zuzanna Celmer.

  Michał Cieślakowski prowadzi ekspresowe kursy hipnozy. Czy to trudna sztuka? Każdy może się tego nauczyć? Co trzeba wiedzieć, by skutecznie hipnotyzować? Reporterka Dzień Dobry TVN był świadkiem szkolenia pani Izy, która ma nadzieję, że po kursie już nigdy nie będzie miała problemów z namówieniem męża do wyniesienia śmieci ;)

  Są różne sposoby na odchudzenie i zmianę nawyków żywieniowych - dieta, aktywność fizyczna i podobno... hipnoza. Czy ta ostatnia metoda jest rzeczywiście skuteczna? Jak wygląda seans? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN psycholożkę i hopnoterapeutkę Magdalenę Dorau. Czy ktoś weryfikuje pracę naszego gościa?

  Polskę odwiedził amerykański mistrz hipnozy Ron Eslinger. Temat hipnozy, która podobno jest antidotum na wszelkie ludzkie dolegliwości, postanowił zgłębić nie kto inny, jak Filip Chajzer. Dziennikarz Dzień Dobry TVN udał się w krótką podróż w głąb swojego umysłu...

  Podczas rekolekcji, które niedawno odbyły się w Lesznie, młodzież - uczestnicząca w aktach tzw. Spoczynku w Duchu Świętym - zachowywała się jak zahipnotyzowana. Nagranie ze spotkania wywołało sporo kontrowersji. O takich praktykach w kościele i ich celach rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ks. Rafałem Jarosiewiczem, który prowadził ww. rekolekcje oraz socjologiem i terapeutką pedagogiczną dr Agnieszką Bukowską.

  Hipnoza jest to metoda manipulacji ludzką psychiką. Metoda ta bywa również wykorzystywana do celów procesowych. Czy polskie prawo pozwala przesłuchiwać świadka będącego pod wpływem hipnozy, zwłaszcza, że w stanie uśpienia nie kontrolujemy swoich wypowiedzi? I jakie ryzyko niesie ze sobą hipnoza?

  Sean Michael Andrews to najszybszy hipnotyzer świata, który potrafi zmienić stan świadomości innych w kilka sekund. Czy da się zahipnotyzować każdego człowieka? Czy seans hipnotyczny jest skuteczny w próbie rzucenia palenia? Sean przyłożył palce do czoła Anny i... Zobaczcie, czy udało mu się wprowadzić w stan hipnozy naszą nową prowadzącą?

  Dziś w "Rozmowach w Toku" sprawdzimy czy dzięki hipnozie można poradzić sobie z nieszczęśliwą, beznadziejną miłością?

  Jolanta Pieńkowska kontynuuje swoją podroż po Nepalu. Tym razem spotkała się w Nepalu z joginem, który pochodzi z Persji. Zajmuje się ludzką energią. Co sądzi o energii emanującej od Jolanty Pieńkowskiej? Gdzie znajduje się główny gruczoł odpowiadające za emocje? Czego jogin używa do kontrolowania własnej energii? Czy udało mu się wprowadzić prowadzącą Dzień Dobry TVN w stan komy? Czy była to hipnoza, a może coś zupełnie innego... Zobaczcie, jakim niezwykłym rytuałom poddała się nasza prowadząca! Bo świat należy do odważnych!

  Ponoć dzięki niej możemy rzucić palenie, pozbyć się lęku przed egzaminem, napadów agresji, fobii lub traumy. Czy hipnoza jest bezpieczna? Kto szczególnie podatny jest na hipnozę? Czy za pomocą hipnozy można wyleczyć medyczne schorzenie? Gościem Dzień Dobry TVN był hipnoterapeuta Lech Dębski.

  Porody w wodzie, prody rodzinne, niespodziewane porody w taksówce i porody... w hipnozie. Księżna Kate Middleton rozważa poród w hipnozie. Czy taki poród jest bezpieczny, na czym polega i czy hipnoza jest dobrym sposobem na zlikwidowanie bólu w trakcie porodu? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała certyfikowana hipnoterepeutka Karolina Piotrowska. O komentarz poprosiliśmy także ginkologa dr. Grzegorza Południewskiego.

  Hipnoza - sceniczna sztuczka czy naturalnym stan ludzkiego umysłu? Czy hipnoza jest bezpieczna? Czy sami jesteśmy w stanie się zahipnotyzować? Czy są osoby odporne na hipnozę? Czy hipnoza może wspomogać proces leczenia? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Andrzeja Batko, doradcę i trenera NLP, Jurija Mokriszczewa, Podstarszego Cechu Naturopatów i Hipnotyzerów, Przemka Kossakowskiego, prowadzącego program „Kossakowski. Szósty zmysł” w telewizji TTV.