eksperci

    eksperci

    Zespół badaczy pod kierunkiem dr Thomasa Currana z Uniwersytetu w Bath, po przeanalizowaniu odpowiedzi ponad 40 tysięcy studentów, uznał, że z biegiem lat coraz więcej młodzieży deklarowało perfekcjonizm. Objawiał się on tym, że przejmowali się osądami otoczenia, mieli wobec siebie i innych wysokie oczekiwania. A to już prosta droga do problemów ze zdrowiem psychicznym? Co dokładnie grozi perfekcjonistom? O szczegółach badań i wnioskach dr Thomas opowiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

    W Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki przeprowadza wiele interesujących wywiadów dotyczących szeroko pojętej nauki. Miał okazję rozmawiać między innymi z włoskim lekarzem zamierzającym w najbliższej przyszłości przeszczepić głowę, psycholożką i członkinią kanadyjskiego zespołu, który prowadząc badania na temat orientacji seksualnej, doszedł do dość rewolucyjnej tezy oraz lekarzem nadzorującym eksperyment medyczny, który daje dużą nadzieję dla chorych na raka. Niektóre z tych informacji wymagają poszerzenia, dlatego - od teraz - na naszej stronie Marcin będzie publikował artykuły z dodatkowymi informacjami, które nie znalazły się w przygotowywanych przez niego materiałach.

    Natalia Karpińska - mama Antoniego i Ignacego cały swój czas poświęcała dzieciom i nie miała go dla siebie. Z tego też powodu nie mogła zrzucić nadmiaru kilogramów. Brakowało jej również odpowiedniej motywacji. Postanowiła zgłosić się do cyklu "Ciało po ciąży". Nasi eksperci pomogli jej przeorganizować życie. W jaki sposób? Czy nowe wytyczne pomogły jej zrzucić wagę i pozbyć się kompleksów?