drugie śniadanie

  drugie śniadanie

  Do długiej przerwie od normalnego trybu pracy i szkoły możemy mieć problem z pomysłami na zdrowe śniadania. Czasem jesteśmy tak zabiegani, że nie mamy głowy do tego, żeby codziennie wymyślać nowe menu, przez co wchodzimy w nudną rutynę. Można jednak tego ukniknąć. Sprawdź nasze przepisy i wprowadź zdrowe nawyki żywieniowe do swojego życia.

  Kanapki wcale nie musza być nudne! Co włożyć między kromki chleba, by nasze dzieci chętnie zjadły drugie śniadanie, które spakujemy im od szkoły? W kuchni Dzień Dobry TVN Daria Ładocha odczarowała tradycyjne kanapki i przygotowała propozycje, które sprostają wymaganiom nawet najbardziej wybrednego dziecięcego podniebienia. Skorzystajcie z przepisów na: kanapki z białym serem i figami, kanapki z wędzonym łososiem, rzodkiewkami i kiełkami słonecznika, kanapki na ciepło z gorgonzolą, wędzonym pstrągiem i gruszkami, kanapki z pastą jajeczną i awokado oraz kanapki z humusem pomidorowym, czarnymi oliwkami, fetą i świeżym tymiankiem. Smacznego!

  Śniadanie jest bardzo istotnym posiłkiem - zarówno to pierwsze, jak i drugie. Wiedzą o tym doskonale ambasadorzy akcji Jem drugie śniadanie: Zosia Ślotała, Dorota Chotecka, Michał Będźmirowski, Ola Szwed i Jurek Grzechnik. Zobaczcie, jakie pyszności przygotowali dla warszawiaków.

  Dziś w naszej kuchni Andrzej Krzywy mówił jak ważne jest drugie śniadanie! Wspólnie ze swoimi pomocnikami Jakubem i Antoniną zaproponował kilka kanapek i przekąsek, które mogłyby się znaleźć w szkolnym plecaku.

  Co przygotować na drugie śniadanie dla dziecka, by nie musiało kupować w szkole niezdrowych batoników? Z tym pytaniem zwróciliśmy się kucharza Piotra Kucharskiego. Zobaczcie rekomendacje i przepisy Piotra na naszej stronie www!