choreograf

  choreograf

  Początkowo choreografia dotyczyła serii następujących po sobie kroków, skrupulatnie odtwarzanych przez tancerzy. Z czasem ewoluowała w przedstawienia taneczne. Zawód choreografa zyskał na znaczeniu i zdecydowanie wyszedł z ukrycia. Dzisiaj choreograf uważany jest nie tylko za nauczyciela kroków tanecznych, ale poniekąd też reżysera widowisk tanecznych.

  Po sukcesie w "Tańcu z gwiazdami", w 2010 roku, wyjechał z Polski. Dlaczego Robert Rowiński zdecydował się na taki ruch? Czy wszystko ułożyło się tak, jak sobie zaplanował i kiedy wreszcie znajdzie czas na doktorat z socjologii? Zobaczcie.

  Młody tancerz i choreograf Aleksander Paliński, uczestnik programu "You Can Dance", ma na swoim koncie współpracę nie tylko z polskimi artystami, ale także z zagranicznymi gwiazdami m.in.: Céline Dion, Jessie J i Ditą von Teese, dla której nawet tworzy choreografię. Czy po przeprowadzce do USA miewał momenty zwątpienia? Która amerykańska gwiazda zaprosiła go na Wigilię? Gdzie tak naprawdę zaczęła się jego przygoda z tańcem? Z tancerzem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  "Czas w moim życiu jest ważny i staram się go wykorzystać w 100 procentach" - powiedział Agustin Egurrola. Kamera Dzień Dobry TVN towarzyszyła mu w bardzo ważnym dniu. W dniu premiery pierwszego wyreżyserowanego przez choreografa przedstawienia. W tym ważnym dniu człowiek, który mówi o sobie: "jestem ciągle głodny życia" znalazł chwilę na kupno świątecznych prezentów dla mamy i córki. "Zegarek to jest taki najbardziej szlachetny prezent, jaki można dać drugiej osobie" - powiedział.

  Gość Dzień Dobry TVN choreograf Blake McGrath pracował m.in. z Madonną, Beyonce i Britney Spears. Przyjechał do naszego kraju, aby wziąć udział polskiej edycji You Can Dance. Czy podczas współpracy z gwiazdami narzuca im swoje pomysły na choreografię? Czy któraś z nich nie potrafi tańczyć? Jak ocenia polskich tancerzy?

  Juror, choreograf i choć wiele osób nie widziało jak tańczy, Michał Piróg to także tancerz. Przez wiele lat pracował na deskach teatru. Jego taneczną karierę przerwała kontuzja. Jaka? Co wówczas czuł? Czy srogi sędzia "You Can Dance" powróci do swej pasji? Przedsmakiem powrotu do zawodu będzie występ Michała na scenie YCD. Jak zareaguje publiczność i jego przyjaciele? Podczas prób tancerzowi towarzyszyła dziennikarka Dzień Dobry TVN Urszula Chincz.

  Swoje pierwsze kroki na parkiecie stawiał w wieku 5 lat. Jako syn lekarza cały czas planował karierę medyczną. Zawsze ma plan B. Czy taniec, który był odskocznią w dzieciństwie, teraz stał się zawodem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Tomasza Prządka, uczestnika trzeciej edycji You Can Dance, a choreografa ósmej.

  Jonte Moaning, choreograf, piosenkarz i zawodowy tancerz przyjechał do Polski, by poprowadzić warsztaty. Roofiemu opowiedział o tym, jak rozpoczęła się jego współpraca z Beyonce i dlaczego lubi nosić szpilki?

  Alex Shchukin to ukraiński choreograf i mistrz świata w Pole Dance. Jaki jest Alex prywatnie, skąd miłość do tańca na rurze i na czym naprawdę polega Pole Dance? Czy zdarza się, że ludzie chcą, by się dla nich rozebrał?