Bruksela

  Bruksela

  Jarosław Wałęsa jest czwartym z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Od kilku lat jest europosłem. Zaprosiliśmy go do Dzień Dobry TVN, aby zapytać, jak z perspektywy patrzy na ostatnie 12 lat. Jak duża jest różnica między postrzeganiem nazwiska "Wałęsa" w Polsce i poza jej granicami? Czy wypadek, w którym ucierpiał kilka lat temu przewartościował jego życie? Jakim ojcem jest Lech Wałęsa, a jakim nasz gość? Czy to prawda, że Jarosław Wałęsa chce ubiegać się o stanowisko prezydenta Gdańska?

  Podczas pobytu w Brukseli muzycy zespołu disco polo D-bomb przypadkowo spotkali szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. W jakich okolicznościach do tego doszło? O wydarzeniu powiedzieli dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Marcinowi Sawickiemu.

  Przegląd prasy przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN Dominika Wielowieyska. Poruszyła temat relacji Brukseli z Warszawą, protestu pielęgniarek z Centrum Zdrowia Dziecka i najlepiej płatnej na świecie sezonowej pracy.

  Dziennikarz Jacek Pałasiński, będąc w Brukseli, stracił telefon komórkowy. Okazało się, że gadżet nie zawieruszył się "sam", a został ukradziony. Dzięki aplikacji zainstalowanej w telefonie polski dziennikarz szybko poznał nowego "właściciela" komórki, ba... stał się niejako członkiem jego rodziny. Jak Jacek Pałasiński doszedł do prawdy? Czy belgijska policja złapała złodzieja? Jak złodziej zareagował na smsy Jacka Pałasińskiego?

  Nie była to herbata z lipy i nie było słynnych magdalenek, ale była wspaniała zastawa i pyszna tradycyjna herbata. W listopadzie Elżbieta Bieńkowska została Europejskim Komisarzem ds. Rynku Wewnętrznego i Usług. Matka trójki dzieci, polityk. Już w niedzielę zobaczcie w Dzień Dobry TVN cały wywiad z Elżbietą Bieńkowską. Zapraszamy od 8:30! Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  W niedzielę z Dzień Dobry TVN: „Bruksela” Elżbiety Bieńkowskiej, czyli zapracowana Pani Komisarz oraz Żona i Mama na odległość. Następnie: Chajzer w akcji poszukiwania, idealnego świątecznego sweterka. Iza Miko z bratem – o projekcie, który połączył tak mocno jak więzy krwi. A na koniec: Honey – koncertowo i na czacie! Zapraszamy o 8:30. Program poprowadzą: Magda Mołek i Marcin Meller.

  Prywatnie matka czwórki dzieci i żona Franza Grafa von Thuna und Hohensteina. W kwietniu skończy 60 lat. Od 2004 roku posłanka do Parlamentu Europejskiego. Większość czasu spędza w Brukseli. Jak często przebywa z mężem? Róża Thun zabrała nas w podróż po Brukseli. Zobaczcie, jak przebiega droga do pracy Róży. Co o Pani Poseł mówią jej najbliżsi pracownicy?

  JoBee, czyli Joanna Pszczoła, to polska piosenkarka, kompozytorka, producentka i prezenterka radiowa pochodząca z Lubartowa. Od 10 lat mieszka w Brukseli. Tam wraz ze swoim zespołem JoBee Project koncertuje i śpiewa. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonali utwór: „Evacuation Order”

  Tym razem Jakub Porada udał się do miasta, w którym faktyczną siedzibę ma Parlament Europejski. Oprowadził nas po kultowych miejscach w Brukseli, między innymi na własne oczy zobaczył najsłynniejszego na świecie siusiającego chłopca.