Argentyna

  Argentyna

  Dla wielu turystów Mar del Plata kojarzy się przede wszystkim z corocznym festiwalem filmowym. Jest to największy festiwal w Argentynie, uznaje się go także za jeden z najważniejszych festiwali w Ameryce Południowej i jeden z bardziej znanych festiwali na świecie. Mar del Plata to jednak nie tylko festiwal filmowy. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji.

  Kuchnia argentyńska słynie z wołowiny i steków. Będąc w Buenos Aires lub innym argentyńskim mieście, trzeba spróbować befsztyku z grilla, klasycznej parillady czy sznycla milanesa. Do tego koniecznie wino tino. Nie tylko wołowina argentyńska warta jest skosztowania. Warto skusić się na choripan con chimichurri, czyli kiełbaski z chorizo lub argentyńskie pierożki sorrentinos. Oczywiście nie można zapominać o deserach – ciasteczka alfajones lub lody z masą krówkową to tylko przykłady niezliczonych argentyńskich słodkości.

  Buenos Aires, stolica Argentyny, to jedno z największych miast Ameryki Południowej. Mieszka tu prawie 3 miliony ludzi, a ponadto co roku odwiedza je wielu turystów. Buenos Aires to nie tylko miasto turystyczne. Jest to jednocześnie centrum handlowe, finansowe i naukowe kraju.

  Ushuaia uznawana jest za najbardziej wysunięte na południe miasto, nie tylko w Ameryce Południowej, ale także na świecie. Wchodzi w skład archipelagu Tierra del Fuego, czyli słynnej argentyńsko-chilijskiej Ziemi Ognistej. Miasto kusi turystów nie tylko swoim położeniem, lecz także malowniczymi widokami wierzchołków gór wznoszących się nad błękitem wody.

  Mendoza leży w zachodniej Argentynie, około 1000 kilometrów na zachód od Buenos Aires. Miasto usytuowane jest u podnóża Andów, przy drodze Panamerykańskiej. To położenie i biegnąca obok transandyjska linia kolejowa sprawiają, że miasto odwiedza wielu turystów podróżujących po Argentynie. Przyciągają ich tutaj nie tylko górskie szczyty, ale i okoliczne winiarnie słynące z oryginalnych szczepów.

  Bariloche to miasto w Argentynie, które jest otoczone jeziorami oraz górami. To miejsce atrakcyjne i urokliwe, które zapewnia fantastyczne krajobrazy. Miasto słynie jednak nie tylko z widoków, ale także ze sportów wodnych, alpinistyki i czekolady.

  Pierwszego wejścia na szczyt Ojos del Salado - najwyższy wulkan świata - dokonali Polacy. Jan Alfred Szczepański i Justyn Wojsznis w 1937 weszli na położony w Andach Środkowych, na granicy Argentyny i Chile, wulkan. Śladami polskich pionierów z 1937 roku poszli podróżnik Rafał Król i fotograf Borys Komander. Dlaczego to zrobili? I jak przebiegała ich wyprawa? O tym opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.

  Mikołaj Rey spotkał się z argentyńskim właścicielem bistro Christianem Rubinem, by poznać smak Ameryki Łacińskiej. Co razem ugotowali? Czy Mikołajowi smakowała yerba mate?

  Piotrowi Kędzierskiemu udało się drugi raz odpaść z Agenta Gwiazdy. Alan Andersz dokonał tego tylko raz. Jak koledzy z pokoju wspominają wspólną przygodę w Argentynie? Kory z nich chrapie? I kto jest agentem? W Dzień Dobry TVN powiedzieli o przygodzie swojego życia.

  Temat konfliktu między Tomaszem Niecikiem a Alanem Anderszem w drugiej edycji Agenta - Gwiazdy jest ciągle aktualny. Czy piosenkarz disco polo faktycznie pobił aktora? Za co Andersz tak bardzo nie lubi Niecika? Z Alanem Anderszem spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Co planuje po wyjeździe do Argentyny?

  Olga Frycz jest kolejną uczestniczką Agenta Gwiazdy, która odpadła z programu. Za kim tęskniła najbardziej? Co zarzuciła Tomaszowi Niecikowi? Którego współuczestnika Agenta najbardziej polubiła? I jak wspomina całą przygodę? W Dzień Dobry TVN aktorka powiedziała również, co wegetarianka może zjeść w Argentynie.

  Od wczoraj wiemy, że Tomasz Niecik nie jest agentem. Udział w programie był dla niego lekcją czy przygodą życia? Dlaczego nie cieszył się popularnością wśród uczestników? Ja jestem człowiek charakterny" - powiedział w Dzień Dobry TVN. W którym momencie zaczął tęsknić za rodziną? I skąd ten wielki Indianin na jego kurtce?

  Joanna Jędrzejczyk, mistrzyni UFC, opowiedziała nam w Dzień Dobry TVN o swojej książce, przygotowaniach do kolejnej walki i udziale w programie "Agent - Gwiazdy": "Moje życie jest pełne przygód, pełne adrenaliny, ale Agent to jest to. Bardzo mi się podobała ta przygoda w Argentynie. (...) Wspaniałe miejsca, wspaniali ludzie i niesamowite emocje. To co będzie w dzisiejszym odcinku to przeszło moje oczekiwania". Nowy odcinek programu zobaczycie już dziś o 21.30!

  Michał Będźmirowski to pierwszy uczestnik drugiej edycji "Agenta-Gwiazdy", który odpadł z programu. Jak podobała mu się argentyńska przygoda? Czy żałuje, że trwała tak krótko? W Dzień Dobry TVN "Modny Tata" powiedział o tym, jak ciężko było mu się rozstać z 2,5-letnim na czas programu. A jak bloger radził sobie bez internetu?

  Mikołaj Rey odwiedził nauczyciela tanga argentyńskiego Jakuba Korczewskiego. Co powinien mieć w sobie tancerz, zwłaszcza ten, który tańczy tango? Czy zdarzyło się Kubie, że jakaś kobieta odmówiła mu tańca? Zobaczcie, jaką potrawę przygotował dla tancerza Mikołaj Rey i czym zakończyło się ich wspólne gotowanie!

  Najlepsze steki, zdaniem Mikołaja Reya, to steki z argentyńskiej wołowiny. Wołowina z krów Angus i Kobe jest najdroższą wołowiną na świecie. A przeciętny Argentyńczyk zjada aż 100 kg wołowiny rocznie. Kulinarny smakosz Dzień Dobry TVN - Mikołaj Rey - zdradza, jak przygotować idealnego steka. Dlaczego nie powinno się smażyć mięsa na maśle i kroić go zaraz po usmażeniu?

  Kinga Rusin wyjechała do Argentyny, co nie oznacza, że zapomniała o widzach Dzień Dobry TVN. Połączyła się z nami, aby wysłać pozdrowienia i powiedzieć, dlaczego nie ma jej w Warszawie.

  Jak kochają Argentyńczycy? O tym nasza reporterka - w wersji polsko-argentyńskiej. Dlaczego Argentyńczycy uważają, że polskie dziewczyny są zazdrosne oraz, jak poznali się bohaterowie naszego reportażu? Zapraszamy na kolejny osdcinek "Miłości dookoła świata".

  ... i na co podrywają dziewczyny? Pierwsze wrażenie, pierwsza randka, pierwsza kolacja. Jakie kobiety mają największe powodzenie w kraju Evity Peron? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Miłość dookoła świata"!