Alpy

    Alpy

    Dorota Szparaga spełnia swoje marzenie i przeżywa przygodę życia. 10 lipca wyruszyła w samotną podróż szlakiem Via Alpina – to sieć pięciu pieszych szlaków turystycznych poprowadzonych w Alpach na terenie ośmiu państw: Szwajcarii, Francji, Monako, Włoszech, Liechtensteinu, Niemiec, Austrii i Słowenii. Do końca podróży pozostało jej ok. 300 km. Finał w Monaco. Podróżniczka połączyła się ze studiem Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o swoich przeżyciach.

    W Alpach rozbił się samolot AirBus A320 lecący z Barcelony do Duesseldorfu. Na pokładzie było 150 osób. Wszyscy zginęli. Czy piloci zgłaszali awarię? Czy samolot zboczył z kursu? Jakie informacje będzie można uzyskać z czarnych skrzynek? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN - eksperta lotniczego Ryszarda Jaxa Małachowskiego.

    Pascal Brodnicki był we francuskich Alpach, w klasztorze, w którym żaden z mnichów nie może rozmawiać z mediami. Dlaczego muszą tam piłować drewno i jak wygląda struktura całego klasztoru? Jak do tej pory nikomu nie udało się odgadnąć receptury wytwarzanego przez mnichów likieru. Czy uda się to Pascalowi?

    Filip Chajzer we włoskich Alpach nie tylko uczył się jeździć na nartach, ale jako smakosz sprawdzał także, co można zjeść po długiej jeździe na stoku. Co to jest bombardino? Kanapka z szynką za 6 euro, czy włoska pasta jak u mamy? Co jedzą prawdziwi narciarze? Czy to prawda, że Polacy przyjeżdżają w Alpy z własnym jedzeniem?