Związki i seks

Idealne zaręczyny nie istnieją? "Byłam wniebowzięta i nie spodziewałam się kolejnej niespodzianki"

Związki i seks

Autor:
Berenika
Olesińska
Zaskoczona kobieta przyjmuje pierścionek zaręczynowy

Kobieta powinna mówić o wymarzonych oświadczynach wtedy, kiedy czuje kojącą dla serca i ducha pewność, że znalazła odpowiedniego, kochającego ją partnera, z którym chce spędzić całe życie. Symboliczne "tak" jest wówczas wisienką na miłosnym torcie, którego słodycz mogą spotęgować piękne okoliczności zaręczyn. Trzeba przyznać, że niektórzy mężczyźni wiedzą, kiedy, jak i gdzie uklęknąć przed ukochaną, by zagwarantować sobie ten smakowity deser. Oto historie przyszłych żon i młodych mężatek, które są zachwycone kreatywnością swoich wybranków.

Gdzie zorganizować idealne oświadczyny?

To pytanie zazwyczaj zadają sobie mężczyźni, dla których oświadczyny są jednym z najbardziej stresujących wydarzeń w życiu. Jednak kłamstwem byłoby stwierdzenie, że kobiety nie upatrują sobie wymarzonego, romantycznego miejsca na zaręczyny i nie przeszukują Internetu w nadziei, że znajdą jakąś inspirację lub pomysł, który dyskretnie i całkowicie "przypadkiem" będą mogły podsunąć partnerowi.

Dla ekstrawertyczek, które lubią być w centrum uwagi i na co dzień czerpią radość z przebywania wśród ludzi, nie będzie stanowiło problemu, jeżeli ukochany uklęknie przed nimi pod wieżą Eiffla, na zapełnionej turystami Gubałówce, w restauracji przy bijących brawa gościach czy podczas koncertu Eda Sheerana. Dla kobiet, które cenią sobie intymność, wręcz przeciwnie - im mniej świadków, tym lepiej.

Ślub i wesele

Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?
Im droższe wesele, tym pewniejszy rozwód?Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Niewątpliwy jest jednak fakt, że każda z nas marzy, aby ta chwila była wyjątkowa i niepowtarzalna - niezależnie od tego, czy zaaranżowana w domu, czy w trakcie podróży życia. Liczą się przede wszystkim starania i kreatywność mężczyzny. Warto jednak wyróżnić kilka miejsc, które do tej pory bardzo często sprawdzały się jako tło romantycznej sceny miłosnej. Znajdziemy je zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

Do popularnych i najczęściej wymienianych przez kobiety lokalizacji, w których powiedziały znamienne "tak", zaliczają się:

  • Paryż,
  • Włochy, w tym Rzym i tarasy na dachu katedry Duomo w Mediolanie;
  • greckie wyspy, w tym Santorini;
  • egzotyczne kraje, np. Tanzania;
  • polskie góry - Czarny Staw, Morskie Oko;
  • Zakopane;
  • molo w Sopocie;
  • Łazienki Królewskie w Warszawie.

Pomysł na zaręczyny - jak zorganizować idealne? Historie kobiet

- Mój partner oświadczył mi się podczas rejsu po rzece. Wszystko przygotował. Wynajął ogromną, pięknie przystrojoną kwiatami i lampionami łódź. Gdy przepływaliśmy pod jednym z mostów, zatrzymał się i zaczął czytać miłosny wiersz, który sam dla mnie napisał. Potem odpłynęliśmy kawałek dalej na drugą stronę mostu, a tam wisiał transparent z napisem: "Wyjdziesz za mnie?" - opowiada dla dziendobry.tvn.pl Natalia.

Milena również nie mogła narzekać na brak wrażeń i romantycznych chwil podczas zaręczyn. - Od razu po skoku na bungee. Ręce mi się jeszcze trzęsły z emocji, gdy wkładał pierścionek. Na dole, przy lądowaniu, czekał na nas stolik z przygotowaną kolacją, winem i świecami - wspomina 27-latka.

Pięknymi widokami podczas przyjmowania oświadczyn mogła zachwycać się również Marta. Jej ukochany sprawił, że pozornie zwykła chwila przemieniła się w wyjątkową. Dodatkowo zadbał, by wszystko zostało naturalnie uchwycone w obiektywie aparatu. - Byliśmy w Alpach i obserwowaliśmy zachód słońca. Kamil poprosił mnie, żebym uchwyciła telefonem, jak promienie znikają za horyzontem. Gdy ja nagrywałam filmik, on w tym czasie wstawił w kadr pierścionek zaręczynowy, który zobaczyłam przez ekran. Do dziś z przyjemnością oglądam to nagranie - zaznacza kobieta.

O profesjonalną oprawę fotograficzną podczas zaręczyn postarał się Marcin, który zabrał swoją ukochaną do Hiszpanii, by celebrować jej 26. urodziny. - Na miejscu oznajmił mi, że ma dla mnie prezent urodzinowy w postaci sesji zdjęciowej na tle pięknego jeziora. Byłam wniebowzięta i nie spodziewałam się jeszcze jednej niespodzianki. Podczas sesji uklęknął przede mną, a pani fotograf uchwyciła wszystkie szczere i niepozowane momenty wzruszenia - przekonuje Sylwia.

Czasami jednak wszelkie kreatywne inicjatywy mężczyzny okazują się zbędne, a z wyszukanym pomysłem na zaręczyny wygrywa prostota i prawdziwa miłość. - Oświadczył mi się w miejscu, w którym się poznaliśmy. Wyciągnął notes, w którym zapisał wszystkie swoje odczucia towarzyszące mu przy każdym naszym spotkaniu - od pierwszego dnia aż do teraz. Nie miałam pojęcia, że prowadzi taki pamiętnik. To wzruszająca pamiątka na całe życie - zapewnia Klaudia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Jose Luis Agudo Gonzalez/Getty Images

Pozostałe wiadomości