Mój partner nie chce ze mną uprawiać seksu! Co robić?

Nie masz ochoty na seks? A może twój partner unika zbliżeń? Jeśli brak namiętności w związku dotyczy was coraz częściej, macie coraz więcej wymówek, aby unikać seksu, sprawdźcie do czego może doprowadzić brak seksu i jak możecie poradzić sobie z tym problemem.
 • Nie mam ochoty na seks. Jakie są przyczyny?
  • Kto i dlaczego częściej unika seksu? Kobiety czy mężczyźni?
   • Skutki braku seksu dla kobiet i mężczyzn.
    • Jak walczyć o seks z partnerem?

     Zobacz też: 

     Brak ochoty na współżycie ‒ czy to poważny problem?

     Z założenia seks jest przyjemnością i dlatego teoretycznie nie powinniśmy go unikać, ale często dzieje się inaczej. Szukamy wymówek, nie mamy ochoty na łóżkowe wygibasy z partnerem, zapominamy o czułościach i bliskości, rzucamy się w wir obowiązków i ostatecznie nie mamy czasu na seks, ani ochoty... Dlaczego? Przyczyn może być bardzo wiele.

     Więcej: 

     Jak podniecić faceta? Wykorzystaj nie tylko słowa

     Nie mam ochoty na seks. Jakie są przyczyny?

     • Mężczyźni wstydzą się swoich zaburzeń - np. mają problemy z erekcją, kobiety wstydzą się braku orgazmu - nie potrafią lub po prostu wstydzą się powiedzieć swojemu partnerowi, co je podnieca.
      • Często wypalenie w łóżku po kilku - kilkunastu latach związane jest z tym, że już zwyczajnie nasz partner nas tak nie pociąga. 
       • Kobiety często unikają seksu, bo nie czują się adorowane, partner nie jest zabiegający.
        • Czasem kobiety i mężczyźni "stosują" brak seksu jako karę za jakieś przewinienia związkowe. Seks może stać się narzędziem do manipulacji.

         Kto i dlaczego częściej unika seksu?

         Kiedyś dużo więcej kobiet niż mężczyzn unikało seksu. Obecnie według statystyk, seksu unika około 36% mężczyzn i 60 % kobiet w stałych związkach. Dlaczego tak się dzieje?

         Powodem może być to, że mężczyźni częściej na seks naciskają i też go częściej inicjują - dlatego też kobietom częściej zdarza się odmawiać. Do tego dochodzi kwestia samego podejścia do seksu - u kobiet jest to bardzo emocjonalny proces, u mężczyzn raczej mechaniczny. Oznacza to, że większość mężczyzn odczuwa popęd seksualny bez względu na kondycję związku, nastrój danego wieczoru czy humor. U kobiet natomiast najmniejszy szczegół może zniwelować ochotę na seks do zera.

         Więcej:  Otwarty związek – czy to w ogóle ma szansę się udać?

         Skutki braku seksu

         Długofalowe skutki unikania seksu mogą być tylko fatalne! Jakie? Zdrady, niezrozumienie, awantury, uszczypliwości...

         Mężczyzna staje się bardziej drażliwy, może np. szybciej zacząć jeździć samochodem, staje się bardziej podminowany, rozkojarzony.

         Kobiety również stają się bardziej drażliwe, spada ich samoocena, poczucie kobiecości i pewności siebie.

         Jeżeli będziemy ciągle unikać seksu, to skończy się to tak, że nagle będziemy mieć w ręku wniosek rozwodowy, albo będziemy żyć w celibacie, albo sąsiad dwa razy starszy w obcisłym podkoszulku nagle wyda się nam gorącym ciachem - powiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Joanna Keszka, specjalistka w dziedzinie kobiecej seksualności.

         Jak zawalczyć o seks z partnerem?

         Najważniejsza jest bliskość cielesna. Większe oddalanie się od siebie będzie tylko destrukcyjnie działać na nasz związek i intymną bliskość z partnerem. Kobiety i mężczyźni często mówią o zmęczeniu, o braku czasu.

         Kluczem jest znalezienie czasu dla siebie i postanowienie, że przynajmniej ten raz w tygodniu, mimo zmęczenia, będziemy spędzać czas razem blisko i namiętnie - powiedziała Anna Szlęzak w Dzień Dobry TVN.

         O strefę intymną w związku trzeba dbać ciągle, nie wolno odpuścić po kilku czy kilkunastu latach.

         Zobacz też: Nimfomanka – kobieta wyzwolona czy obsesyjnie uzależniona od seksu? >>> 

         Nie warto planować sobie czasu konkretnie na seks, tylko ba bliskość. Na przykład od 18 do 22 należy zaplanować sobie czas na przytulenie, na pocałunki, na pieszczoty, ale nie planować tego współżycia. Bo u wielu mężczyzn pojawi się lęk zadaniowy - czyli, że muszę osiągnąć wzwód i dać partnerce 50 orgazmów, a ona też ma wtedy poczucie, że musi wystąpić w pełnej krasie i napięcie rośnie - dodał Andrzej Gryżewski, psychoterapeuta, seksuolog. 

         Starać się powinny dwie osoby. Jedna - to za mało. Muszą być dwie osoby, którym na sobie zależy. 

         Zobacz też:

         podziel się:

         Pozostałe wiadomości

         Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
         Materiał promocyjny

         Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

         Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
         Materiał promocyjny

         Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?