Związki i seks

Jakie komplementy są najlepsze dla dziewczyny, a jakich unikać?

Związki i seks

Aktualizacja:

Mówienie komplementów przedstawicielce płci pięknej to świetny sposób na rozpoczęcie nowej znajomości. Ważne jednak, aby nie były one wyuczone i nie brzmiały sztucznie. O wiele lepiej jest własnymi słowami skomentować coś, co naprawdę ci się spodobało w danej osobie – nowa znajoma z pewnością to doceni. Jakie komplementy dla dziewczyny sprawdzą się najlepiej?

Zobacz też: Romantyczna kolacja w domu – pomysły na potrawy i przygotowanie wystroju >>> 

Warto pamiętać, że oryginalne komplementy dla dziewczyny dobrze jest wygłaszać z pewnością siebie, ale równocześnie delikatnie. Jak należy w takim przypadku rozpocząć rozmowę? Możesz na przykład powiedzieć: „Cześć, chciałem uczynić twój dzień lepszym i powiedzieć ci coś miłego” – brzmi niezobowiązująco, a jednocześnie zachęcająco.

Początki znajomości – jakie komplementy dla dziewczyny są najlepsze?

Po rozpoczęciu rozmowy oznajmij dziewczynie, co ci się w niej spodobało. Najlepsze komplementy dla kobiety to te, które są autentyczne. Przykładowo, zwróć uwagę na:

 • dołeczki w policzkach,
 • intrygujące, pewne spojrzenie,
 • oprawę oczu,
 • piękny uśmiech.

Wyszukane komplementy dla dziewczyny powinny być idealnie dopasowane do jej urody lub charakteru – jeśli nie będą brzmiały autentycznie, mogą jedynie szybko zrazić do ciebie kobietę. Pamiętaj również, że twoje stwierdzenia nie powinny mieć wyraźnego podtekstu seksualnego, zrezygnuj zatem z mówienia np. o kształcie piersi. Jeśli kobieta jest jednak pewna siebie, możesz wspomnieć o:

 • zgrabnej sylwetce,
 • ładnej kobiecej figurze,
 • wysportowanej sylwetce.

Możesz powiedzieć również, że podoba ci się sposób poruszania się dziewczyny. Unikaj jednak komentowania jej seksapilu, a z drugiej strony – cech, z powodu których może mieć kompleksy. Na początku znajomości uważaj również na tzw. śmieszne komplementy dla dziewczyny – to, co wydaje się zabawne tobie, wcale nie musi się wydawać zabawne komuś innemu.

Zobacz też: Etapy miłości w związku >>> 

Zamiast gotowych formułek, zwróć uwagę na konkretne cechy dziewczyny. Warto powiedzieć na przykład, że wyróżnia się ona naturalną urodą, a nie jest to częste zjawisko w dzisiejszych czasach. W komplementach możesz użyć takich przymiotników, jak np.: „eleganckie”, „delikatne”, „subtelne”, „wyraziste”, „zgrabne”, „kobiece”, „stonowane”, „przemyślane”, „dopasowane”, „urocze”. Unikaj jednak określeń typu „ładna” (np. torebka, sukienka) – brzmią one banalnie, a jednocześnie lepiej jest skomplementować przymioty danej osoby niż jej ubrania.

Tworzenie własnych, słodkich komplementów dla dziewczyny można ćwiczyć. Jak to zrobić? Przykładowo, gdy zauważysz na ulicy dziewczynę, która ci się podoba, wymyśl komplement, uwzględniając konkretne cechy, które zwróciły twoją uwagę. Unikaj jednak typowych i – tym bardziej – tandetnych określeń typu „seksowna figura”. Po wymyśleniu stosownego komplementu nie używaj go jednak w całości w stosunku do innej dziewczyny – może zabrzmieć sztucznie i nieautentycznie.

Pamiętaj, że jeśli w ostatnim momencie przed powiedzeniem komplementu poczujesz paraliżujący lęk, możesz powiedzieć dziewczynie: „Chciałem coś powiedzieć, ale mam pustkę w głowie, tak mnie onieśmieliłaś”. Dopiero kiedy poczujesz się bardziej pewny siebie, powiedz dziewczynie to, co wcześniej zaplanowałeś.

Kolejne etapy znajomości – najlepsze komplementy dla dziewczyny

Kiedy lepiej poznasz dziewczynę, warto komplementować również jej cechy charakteru , a także kwestie dotyczące jej zachowań oraz emocji. Nie muszą być one jednak wypowiedziane bezpośrednio. Oto kilka przykładów, które warto modyfikować do cech konkretnej osoby:

 • „Świetnie się z tobą bawię”,
 • „Kocham twoje poczucie humoru”,
 • „Uwielbiam twój śmiech”,
 • „Naprawdę dużo wiesz, jesteś bystra i mądra”,
 • „Podoba mi się, że jesteś taka pracowita”.

Wiele dziewczyn doceni tego typu komplementy bardziej niż te dotyczące wyglądu. Warto także doceniać wszelkie jej starania oraz postępy.

Ciekawostką jest to, że według naukowców najlepszym komplementem dla kobiety jest stwierdzenie: „Chyba schudłaś?” . To wynik badania, które zostało przeprowadzone w Wielkiej Brytanii przez Dental Care Plus Implant Centres na grupie 2000 mężczyzn i kobiet. Zapewne jest to związane z faktem, że niemal 43% kobiet ma kompleksy z powodu swojej wagi.

Zobacz też: Papierowe gody – pomysły na prezenty oraz życzenia >>>

Co ciekawe, panowie powinni unikać również stwierdzeń takich jak: „Dobrze wyglądasz” – nie tylko dlatego, że są banalne, ale również dlatego, że niektóre kobiety mogą odebrać to jako komunikat: „Jesteś gruba”. Mówiąc komplementy dla dziewczyny, należy także unikać porównań do jej rodziców. Jeśli nie masz z kolei pomysłów na miłosne komplementy dla dziewczyny , możesz powiedzieć po prostu: „Kocham cię taką, jaką jesteś!” – takie stwierdzenie powinno przypaść do gustu każdej kobiecie.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości