Na czym polega miłość tantryczna? Techniki i pozycje

miłosny chlebek
Fot. Carol Yepes / Getty Images
Miłość tantryczna, nazywana również „jogą miłości”, prowadzi do duchowego zbliżenia kochanków. Żeby je osiągnąć, należy skupić się na każdym ruchu, pocałunku, dotyku. Dzięki temu wiele par wydłuża stosunek seksualny nawet do kilku godzin, tracąc poczucie czasu i przestrzeni, „stapiając się w jedno”. Aby do tego mogło dojść, należy jednak się sporo nauczyć i opracować swój własny rytuał.

O miłości tantrycznej mówiono już ponad 4000 lat temu. Tantryzm, czyli rodzaj filozofii, ezoteryki, ma korzenie w hinduizmie i buddyzmie. Według jego założeń seks to sposób na duchowy i fizyczny rozwój, w którym kochankowie są całkowicie sobie oddani. Tantryzm przeznaczony jest dla par, które pragną pogłębić swoją relację oraz przeżyć seks w zupełnie innym wymiarze niż do tej pory.

Więcej:

Techniki i pozycje tantryczne

Techniki tantryczne pozwalają wytworzyć pomiędzy kochankami bardzo silną więź. Jednocześnie umożliwiają duchowy rozwój partnerów poprzez wzajemną bliskość. Duchowość według tantry znajduje się u dołu kręgosłupa, jednak musi zostać pobudzona i uwolniona, aby człowiek mógł czuć się spełniony. Żeby do tego doszło, potrzebna jest cielesna ekstaza. Podczas stosunku kobieta (energia yin) zalewa mężczyznę energią duchową, a mężczyzna (energia yang) kobietę energią fizyczną – w ten sposób kochankowie stają się jednością.

Sam orgazm w miłości tantrycznej nie jest najistotniejszy – kochankowie powinni dochodzić do niego długo i cierpliwie. Ważny jest przede wszystkim każdy ruch, dotyk – to one pozwalają zwiększyć intymność i rozkosz. Okazuje się, że nawet przy zwykłym przytulaniu może wytworzyć się niesamowita energia w ciele. Bardzo ważnym elementem tantry jest również patrzenie kochankowi w oczy.

Ćwiczenia tantryczne dla mężczyzn i kobiet warto rozpocząć od… siedzenia przez kilka minut naprzeciwko siebie. Najlepiej usiąść po turecku – tak aby kolana kochanków mogły się ze sobą zetknąć. To czas, kiedy warto przyglądać się dokładnie swoim ciałom. Kolejnym etapem jest koncentrowanie się na oczach, przy czym należy patrzeć przede wszystkim w lewe oko partnera. Następnie należy zrównać oddech – kiedy kochankowie zaczną oddychać razem, można spróbować robić to głębiej. Powoli można zacząć się rozbierać, patrząc sobie jednocześnie głęboko w oczy.

Seks tantryczny warto rozpocząć również od tzw. medytacji zasilającej. Polega ona na tym, że kochankowie leżą na boku w pozycji „na łyżeczkę” – ich plecy przylegają ściśle do siebie, dzięki czemu może dojść do zharmonizowania ich energii. Gra wstępna w seksie tantrycznym jest o wiele dłuższa niż przy typowym stosunku seksualnym – warto ją zatem dobrze wykorzystać. Można więc np. wziąć także wspólną kąpiel lub pieścić się, wykonując partnerowi masaż. Później warto delikatnie, opuszkami palców głaskać twarz kochanka. Dobrze jest też delikatnie przesuwać palcami po powierzchni jego powiek.

Warto zwrócić również uwagę na pozycję Yab – Yum . Polega ona na tym, że mężczyzna siedzi tak jak na krześle, trzymając nogi na podłodze. Kobieta natomiast powinna usiąść na swoim partnerze, oplatając go nogami. Ciało powinno być wyprostowane i zrelaksowane. Pozycja ta może być wykorzystywana zarówno podczas stosunku seksualnego, jak i samego przytulania.

Jeśli chodzi o tantryczny pocałunek , dobrze jest, gdy partnerka skupia się na dolnej wardze partnera – stamtąd przenosi się podniecenie do jego miejsc intymnych. W tantrze istnieje również tzw. pocałunek trzecim okiem. Polega on na tym, że kochankowie dotykają się czołami, dzięki czemu powstaje między nimi niesamowity przepływ energii.

Warto wspomnieć również o tantrycznej kontroli wytrysku , która pozwala na wydłużenie intymnej komunikacji. Przykładową techniką, która to umożliwia, jest tzw. kochanie się w bezruchu. Mężczyźni powinni wykonywać minimalne ruchy lub nie wykonywać ich w ogóle. W ten sposób mogą doświadczać serii małych orgazmów i panować nad osiągnięciem punktu kulminacyjnego.

Ciekawostki o miłości tantrycznej

Warto zaznaczyć, że w tantrze penis określany jest mianem „jaspisowej łodygi”, „jadeitowej różdżki” lub „berła światła”. O pochwie mówi się natomiast jako o „drogocennych wrotach” lub „złotym lotosie”. Punkt G stanowi „święte miejsce”, a łechtaczka jest „klejnotem w koronie”.

Bardzo istotnym elementem, który ma służyć miłości tantrycznej, jest stworzenie „świętej przestrzeni” , czyli takiego miejsca, w którym partnerzy będą czuli się komfortowo i bezpiecznie. Dobrze, żeby było to pomieszczenie kojarzone przez kochanków wyłącznie z seksem. Warto zadbać w nim o zapachowe świeczki lub kadzidełka, które wprowadzą partnerów w odpowiedni klimat.

Źródło: x-news

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości