Polka w Zakonie Templariuszy. Do organizacji dostają się tylko wybrani

Źródło: Dzień Dobry TVN
Polka w Zakonie Templariuszy
Polka w Zakonie Templariuszy
Kościół w galerii handlowej
Kościół w galerii handlowej
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Uwaga! TVN: Czy zakonnik z Bytomia molestował dzieci w podziemiach kościoła?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Fakty i mity o świecie islamu. Jak bardzo radykalna jest ta religia?
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Grzechy główne Kościoła w Polsce
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Autor „Sodomy” o Janie Pawle II i przyszłości Kościoła
Polka została Wielką Jałmużniczką w Zakonie Templariuszy. Agnieszka Michalczyk na co dzień zajmuje się działalnością charytatywną oraz organizacją bali dla debiutantek. W programie Dzień Dobry TVN opowiada, co dało jej przystąpienie do organizacji.

Droga do niebywałej pasji

Dołączenie do Zakonu obudziło w kobiecie zupełnie nową energię. - Od 20 lat działam charytatywnie i stąd templariusze. Zostałam zaproszona do Zakonu Templariuszy OSMTJ właśnie ze względu na działalność charytatywną - mówi.

Jako Wielka Jałmużniczka zajmuje się zbieraniem pieniędzy, które potem są przekazywane potrzebującym. - Teraz przed nami wigilia dla bezdomnych, więc bardzo duże przedsięwzięcie, także wyjazd 24 grudnia do Betlejem z przesłaniem pokojowym, żeby zatrzymać wojnę - dodaje.

Tajemnice Zakonu Templariuszy

Wokół Zakonu Templariuszy narosło wiele domysłów i legend. To organizacja światowa, a na jej czele stoi Wielki Mistrz Zakonu Krzyżackiego, którym jest generał amerykańskiej armii Ronald S. Mangum.

- On jest kontynuatorem Wielkiego Mistrza, który został skazany i spalony na stosie w 1314 roku - informuje kobieta. Na całym świecie jest 41 oddziałów templariuszy. Każdy członek ma swój numer, który potwierdza przynależność do Zakonu.

Jak dołączyć do Zakonu Templariuszy?

To nie jest wcale takie proste. - Trzeba się czymś wsławić, mieć jakiś określony dorobek. W naszym polskim Zakonie są znani biznesmeni, arystokracja - mówi Michalczyk.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości