Styl życia

Sprząta za darmo domy chorych ludzi. "Łazienka była cała czarna od brudu"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Michał Malinowski
Fińska królowa czystości
Fińska królowa czystościDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Auri Kananen jest fińską influencerką i sprzątaczką. Jej profile w mediach społecznościowych poświęcone są czyszczeniu ekstremalnie brudnych przestrzeni. Śledzą je miliony ludzi na cały świecie. Zaczęła dwa lata temu, ledwo znając język angielski, o czym opowiadała w rozmowie z dzień Dobry TVN.

Auri Kananen - królowa czystości

Fińska królowa czystości zaczynała jako zwykła sprzątaczka, gdy miała zaledwie 16 lat. Później dostała awans w firmie sprzątającej i została menadżerką.

- Chciałam pokazać całemu światu, jak proste i zabawne może być sprzątanie. Dwa lata temu zaczęłam wrzucać swoje pierwsze filmiki i oto jestem - powiedziała Auri Kananen w rozmowie z redaktorem Dzień Dobry TVN.

Domy, które pokazuje na swoich filmach, są nieprawdopodobnie brudne. Trudno uwierzyć, że to nie jest inscenizowane na potrzeby jej nagrań. Co więcej, Auri nie pobiera opłat za swoją pracę.

- Pomagam tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Zwykle są to ludzie z problemami psychicznymi, ludzie, którzy mają problemy z pieniędzmi, są bardzo zadłużeni. Zwykle to ludzie z depresją, ich domy są tak zapuszczone. Gdy jesteś zdrowy, to trudno ci wyobrazić sobie, jak można doprowadzić dom do takiego stanu - podkreśliła influencerka.

Auri Kananen sprząta w domach ludzi chorych

W swoich filmach nie tylko pokazuje, jak czyści ekstremalnie brudne powierzchnie. Przedstawia także historie osób, które nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami.

- Jedna dziewczyna ze Szwajcarii wysłała mi e-mail, gdy zobaczyłam zdjęcia od niej, natychmiast się zakochałam w jej mieszkaniu. Łazienka była cała czarna od brudu. Właścicielka kontaktowała się wcześniej z lokalną firmą sprzątającą, która wyceniła usługę na jakieś 15 tysięcy dolarów. Zabrałam swojego narzeczonego i polecieliśmy od niej. Sprzątanie domu zajęło nam cztery dni. Dziewczyna była w głębokiej depresji - wspominała Auri.

W mediach społecznościowych daje również cenne wskazówki tym, którzy chcą sami uporać się z brudną przestrzenią we własnym domu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Michał Malinowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości