Styl życia

Przyciągają pecha, biedę i nieszczęście. Nie trzymaj tych roślin w domu

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
pomorska.pl, dzienikazachodni.pl

Kwiaty są piękną ozdobą domu, tworzą przytulny klimat. Jednak istnieją rośliny, których nie warto trzymać w mieszkaniu, bo przynoszą pecha. Wiemy, na które okazy warto uważać. Zobaczcie zestawienie tych, które przyciągają nieszczęście.

Rośliny, które przynoszą pecha

Kwiaty są wspaniałą ozdobą wnętrz w domu i tworzą niepowtarzalny klimat. Zazwyczaj wybieramy je, kierując się aspektami wizualnymi, ale także ich właściwościami. Są takie, które oczyszczają powietrze, dostarczają tlen, poprawiają nastrój, wspomagają zdrowie, uspokajają, a nawet dbają o dobry sen.

Maja Popielarska i porady ogrodnicze

HGTV: Paprocie w ogrodzie
HGTV: Paprocie w ogrodzie HGTV
wideo 2/11

Istnieją też takie, których warto się wystrzegać, bo przynoszą nieszczęście. Są przesądy, które wskazują, żeby nie hodować kaktusów i innych roślin z kolcami. Co ciekawe, pecha mogą na nas sprowadzić także te zaniedbane i obumarłe rośliny.

Niebezpieczne rośliny

Warto znać nazwy roślin, na które trzeba uważać. Osoby mające w domu bluszcz pospolity powinny przemyśleć, czy faktycznie warto, bo jest on silnie trujący, zawiera szkodliwe saponiny. Zjedzony przez dziecko lub zwierzę doprowadzi do zatrucia pokarmowego.

Negatywną energię i brak porządku przynoszą wrzosy. Legendy głoszą, że wiedźmy robiły z nich miotły. Trzeba uważać też na bardzo popularną monsterę, która ma emitować negatywne wibracje, oddziałujące na ludzi. Budzi niepokój i rozdrażnienie.

Osoby, które hodują filodendron. mogą przez niego częściej się kłócić, mówi się, że ta roślina jest w stanie zniszczyć relacje rodzinne. Zaś hibiskus w domu to pech, szczególnie w miłości i budowaniu międzyludzkich więzi. Co ciekawe, jest niegroźny w ogrodzie i na balkonie.

Warto też znać indyjskie wierzenia dotyczące bawełny, która coraz chętniej stosowana jest do dekoracji wnętrz, według nich przynosi do domu biedę i pecha. Piękny zapach landrynek i goździków, który daje hoja, to tylko pozorne szczęście, bo jak głosi legenda, im chętniej kwitnie, tym biedniejszy dom. Ostatnie i bardzo popularne kwiaty, czyli fiołki, według wschodnich wierzeń, blokują osoby samotne przed znalezieniem miłości.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: pomorska.pl, dzienikazachodni.pl

Źródło zdjęcia głównego: Elvira Kashapova/Getty Images

Pozostałe wiadomości