Prasowanie nie musi być czasochłonne. Jak sobie je ułatwić?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Sprawdzone patenty na prasowanie
Sprawdzone patenty na prasowanie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Prasowanie to czynność, za którą część z nas nie przepada i robi wszystko, aby tylko nie musieć jej wykonywać. Na szczęście są sposoby, aby mieć pięknie wyglądające ubrania bez konieczności wyciągania żelazka i rozkładania deski do prasowania. O tym, jak ułatwić sobie życie w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Małgorzatą Świgoń, dziennikarką i autorką poradników.

Co daje prasowanie?

Włókna pod wpływem wysokiej temperatury rozprężają się i wtedy możemy im nadać właściwy kształt. - Jak nadamy, one wystygną i utrzymają to - tłumaczyła w Dzień Dobry TVN Małgorzata Świgoń, dziennikarka, autorka poradników.

W nagłych sytuacjach, gdy nie mamy żelazka ani parownicy pomóc może nam prostownica do włosów. Z jej pomocą możemy wyprasować drobne elementy, np. mankiety. Na rynku dostępne są również specjalne płyny, które rozprostowują tkaniny. Warto dodać, że taki specyfik możemy przygotować sami w domu. - Łyżeczka odżywki do włosów, dwie łyżki octu i woda - dodała.

Czym prasować, jeśli nie mamy żelazka?

Warto dodać, że ubranie możemy wyprasować w czasie kąpieli pod prysznicem. Jeśli powiesimy np. koszulę na kabinie prysznicowej, para wodna może nam ją wygładzić. - Bardzo dobrze to działa też na takie grube ubrania, już jak się zrobi jesień, jakieś wełniane spódniczki, żakiety można nad wanną też powiesić i bardzo fajnie nam to zadziała - tłumaczyła nasza rozmówczyni.

Jak w prasowaniu może nam pomóc folia aluminiowa? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.  

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości