Porady

Jak szybko i skutecznie pozbyć się etykiet ze słoików? Ten trend z TikToka podbija sieć

Porady

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok
Słoiki, przetwory zimowe

Przygotowując przetwory na zimę, warto wykorzystać naczynia z poprzedniego sezonu. Wiele osób ma jednak problem z pozbyciem się zeszłorocznych etykiet. Jak zrobić to szybko i skutecznie? Z pomocą przychodzi nam skuteczny trik z TikToka.

Jak zdjąć etykietę z przetworów?

Lato to idealny czas na przygotowanie zimowych przetworów. Dzięki świeżym owocom i warzywom przygotujemy przepyszne i zdrowe produkty na zimę. Możemy zrobić z nich różnego rodzaju dżemy, kompoty, nalewki, czy soki, a do ich wykonania warto wykorzystać słoiki z ubiegłorocznych zapasów.

Zdrowa dieta

Jedzenie w biegu nam szkodzi
Jedzenie w biegu nam szkodziDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Wiele osób ma jednak problem z ich dokładnym doczyszczeniem, a w szczególności z pozbyciem się starych etykiet. Wszelkie drapaki i szczotki rysują naczynia, pozostawiając nieestetyczne ślady. Czy istnieje bardziej skuteczny sposób niż korzystanie z tych akcesoriów? Furorę w sieci robi ten sposób z TikToka.

Sposób na pozbycie się naklejki ze słoika

Swoim patentem podzieliła się @loveofearthco, która pokazuje, jak pozbyć się etykiet w trzech prostych krokach. Na początku odrywa naklejkę i umieszcza słoik w gorącej wodzie na 5-10 minut. Następnie dokładnie pociera naczynie olejem kokosowym i ponownie zostawia je na godzinę. Po tym czasie wystarczy pokroić cytrynę na pół i potrzeć nią resztki kleju.

Po opłukaniu słoika naczynie będzie czyste i lśniące. Film TikTokerki zdobył uznanie wśród użytkowników aplikacji. Do tej pory zdobył ponad 12 tysięcy polubień. Zachwytów nie brakuje również w komentarzach.

- Uwielbiam ponownie wykorzystywać słoiki, ale nienawidzę odrywać naklejek, dziękuję za świetną radę, Bardzo pomocny film, W końcu coś, co działa - czytamy w komentarzach.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok

Źródło zdjęcia głównego: VICUSCHKA / GettyImages / Loveofearthco / TikTok

Pozostałe wiadomości