Jerzy Kozłowski - mistrz fire show. "Na podstawie tego żonglowania ułożyłem sobie życie"

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Mistrz fire show
Mistrz fire showDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jerzy Kozłowski jest artystą fire show. Swoje umiejętności mężczyzna zaprezentował m.in. w drugiej edycji programu "Mam talent". Jak to się stało, że poświęcił się właśnie tej nietypowej sztuce? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Kim jest artysta Jerzy Kozłowski?

Jerzy Kozłowski jest najczęściej nagradzanym artystą polskiej sceny fire show. Ten półfinalista drugiej edycji programu "Mam talent" żongluje ogniem już od 14 lat. - Byłem w liceum i zainteresowała mnie właśnie żonglerka. Nauczyłem się żonglować trzema piłeczkami, parę podstawowych trików, a później uznałem, że spróbuje czegoś podobnego, ale trochę innego i wtedy zacząłem się bawić płonącymi kijami - powiedział mężczyzna.

Hobby

Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Choć to właśnie z tym rodzajem sztuki chciał związać swoją przyszłość, to zdecydował się pójść na studia - na mechanikę i budowę maszyn. - Skończyłem te studia, mam tytuł inżyniera, ale już pod koniec studiów poczułem, że to, czym będę się zajmował, to najprawdopodobniej są występy. Później okazało się, że na podstawie tego żonglowania ułożyłem sobie życie - dodał.

Jak przygotowuje się do występów?

- Szyję stroje Jerzego, wszystkie. Rysuję projekty, szukam materiałów, możliwie jak najbezpieczniejszych - powiedziała Iga Zaborska, partnerka artysty.

Mężczyzna przyznał, że do przygotowywania swoich występów podchodzi metodycznie. - Wymyślam jakiś motyw przewodni występu, [...], to wszystko rozpisuję na oddzielnych stronach w zeszycie i staram się to wszystko później razem scalić w jedną ciekawą całość - dodał artysta.

Jak często trenuje? Czy praca go stresuje? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości