Hobby

Gry i zabawy z historią w tle. Ekspertka podpowiada po co warto sięgnąć

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Gry i zabawy z historią Polski w tle

Święto Niepodległości to doskonała okazja, aby przybliżyć dziecku historię naszego kraju. W tym rodzicom mogą pomóc gry czy zabawy z historią w tle. Po co warto sięgnąć? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Kordaszewską, ekspertką ds. zabawek.

Jak zainteresować dziecko historią Polski?

W zainteresowaniu małego dziecka czy nastolatka historią Polski pomogą różnego rodzaju gry i zabawy. - Jeśli tak mimochodem przedstawimy dziecku jakieś fakty, czy ciekawostki ono zupełnie inaczej to przyjmie - mówiła Magdalena Kordaszewska, ekspertka ds. zabawek.

Rodzic - wspólnie z dzieckiem - ze specjalnych cegieł może zbudować m.in. Zamek w Malborku czy wiele innych historycznych budowli. - Warto także zagrać w grę np. Nasza Polska. Zadajemy w niej pytania dotyczące historii naszego kraju. Warto podkreślić, że nie chodzi o to, żeby znać odpowiedzi na nie wszystkie, ale to, żeby w ogóle o historii rozmawiać - dodała ekspertka.

Dobrym rozwiązaniem mogą być książki. Są takie, które zostały dopasowane do dziecka, które uczy lub właśnie nauczyło się czytać. - Z myślą o jeszcze młodszych powstały tzw. picturebooki. Nastolatki mogą się zainteresować historią w wydaniu komiksowym - mówiła ekspertka.

Gry, które uczą historii?

Warto dodać, że dzieje naszego kraju to nie tylko bitwy czy wojny, ale także odkrycia naukowe. - Dziecko może poznać najwybitniejszych polskich badaczy czy twórców dzięki grze "Akademia superbohaterów" - mówiła specjalistka. Na tym jednak nie koniec. Młodsze dzieci mogą się pobawić w karmienie smoka Wawelskiego lub ratowanie rycerzy.

Natomiast wiedzę o strojach ludowych czy zabytkach charakterystycznych dla danego regionu Polski dzieci mogą zdobywać dzięki specjalnym układankom. - Pomocy naukowych jest bardzo dużo- dodała. Po co jeszcze warto sięgnąć? Dowiecie się tego z dalszej części rozmowy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości