Styl życia

Dominikanki zbierają na buty dla dzieci z Kamerunu. "Mają długie kilometry do przebycia, żeby dostarczyć wodę do domu"

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Dominikanki pomagają dzieciom z Kamerunu
Dominikanki pomagają dzieciom z KamerunuDzień Dobry TVN
wideo 2/20
Dzień Dobry TVNDominikanki pomagają dzieciom z Kamerunu

"Dzieciak w butach" - to akcja, którą zorganizowały siostry dominikanki. Jej celem jest zebranie pieniędzy na zakup obuwia dla najmłodszych w Kamerunie. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziała s. Tymoteusza Gil z Fundacji Sióstr św. Dominika oraz Filip Tumiński, specjalista ds. promocji.

Buty dla dzieci z Kamerunu

Fundacja Sióstr św. Dominika pomaga dzieciom z Afryki.

- Warunki są tam bardzo trudne. Tego chyba w ogóle nie możemy porównywać do naszych polskich, nawet do ubogiej społeczności polskiej. Dzieci chodzą bez butów, ponieważ nikogo nie stać. To w ogóle w Afryce rarytas. [...] Dzieci od trzeciego roku życia już pracują w polu, uprawiając różne warzywa, owoce. Chodzą nad rzekę. Siostry opowiadały nam, że czasami są to bardzo długie kilometry do przebycia, żeby tę wodę do domu dostarczyć, raniąc sobie przy tym nóżki - tłumaczyła s. Tymoteusza Gil.

Zbiórka na żywność

Na miejscu pracuje siostra Rachela, która prowadzi świetlicę dla ubogich dzieci, przygotowuje dla nich posiłki oraz pomaga im w nauce.

- Chcemy też w domach naszych sióstr zostawić pieniądze na cały rok na żywność dla tych dzieci - mówiła s. Tymoteusza. - Żeby wyżywić dzieci w Kamerunie, potrzeba 10 tys. złotych na jeden rok, na jeden dom. A jeden dom to jest kilkadziesiąt dzieci. Dlatego naszym marzeniem, mamy nadzieję, że do zrealizowania, jest to, by zebrać 40 tys. złotych i żeby do każdego domu zawieźć po te 10 tys., żeby te dzieci nie chodziły głodne - wyjaśnił Filip Tumiński.

Akcje Fundacji Sióstr św. Dominika - jak pomóc?

- Utworzyliśmy dwie zbiórki na buty i posiłki na naszej stronie na Facebooku Fundacji Sióstr Św. Dominika oraz na stronie internetowej fundacjadominikanek.pl - powiedział Filip Tumiński. 12 marca razem z siostrą Tymoteuszą i wolontariuszami leci do Afryki. Na miejscu z przekazanych datków zostaną zakupione buty. Natomiast z Polski zabiorą część produktów spożywczych, kremy i witaminy dla dzieci. - O to nas siostry bardzo proszą, żeby te poranione nóżki, główki dzieci kremować - wskazała nasza rozmówczyni.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości