Styl życia

15. Mastercard OFF Camera. "Chcemy przekonywać młodych filmowców, że warto, bo kino to jest niesamowita przygoda"

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
29 kwietnia startuje 15. Edycja Mastercard OFF Camera

29 kwietnia startuje Mastercard OFF Camera. To festiwal, na który czekają wielbiciele kina, ale także twórcy. To doskonała okazja żeby pokazali swoje produkcje. Wydarzenie otwiera drzwi do świata filmu i międzynarodowej kariery.

Mastercard OFF Camera

Festiwal Mastercard Off Camera to festiwal kina niezależnego, który odbywa się w Krakowie. Niesamowity klimat, fantastyczni goście, nagrody dla najlepszych filmowców, którzy poruszyli serca międzynarodowego jury.

Kulisy Sławy

"Kulisy sławy" Krystyny Jandy
"Kulisy sławy" Krystyny Jandy
wideo 2/15

- My jesteśmy w blokach startowych. Wszystko jest już prawie gotowe, prawie dopięte na ostatni guzik. Wolontariusze cały czas pracują, pracują po to żebyśmy mogli się dobrze bawić, ale też rozmawiać na ważne tematy w Krakowie - podkreśliła Alicja Myśliwiec, dziennikarka, rzeczniczka 15. Mastercard OFF Camera.

Festiwal to wsparcie dla młodego kina, otwarcie drzwi do realizacji pomysłów i możliwości pozyskania na to środków finansowych.

- Chcemy przekonywać młodych filmowców, że warto, bo kino to jest niesamowita przygoda - zaznaczyła Alicja Myśliwiec.

O wojnie w Ukrainie na festiwalu

W trakcie festiwalu nie zabraknie także tematu, który od 24 lutego porusza niemal cały świat - wojna w Ukrainie. Program Mastercard OFF Camera został zmieniony tak, aby dać głos ukraińskim twórcom.

- To jest coś, czego absolutnie nie można lekceważyć. Film "Nosorożec" i Oleg Sencow to jest nasza propozycja programowa. Mam do tej pory gęsią skórkę jak o tym mówię, kiedy patrzę na jego profil w mediach społecznościowych i widzę, że to jest człowiek, który ma zdjęcie z karabinem i z flagą Ukrainy w tle - powiedziała Myśliwiec.

Oleg Sencow nie pojawi się na festiwalu, bo dzisiaj broni swojej ojczyzny. Reżyser w 2014 roku został uwięziony w Rosji i skazany na 20 lat więzienia za walkę z reżimem Putina i protest przeciw aneksji Krymu. Wówczas reżyser otrzymał ogromne wsparcie między innymi od polskich filmowców.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości