Sennik

Dziecko – sennik. Co oznacza sen, w którym ujrzymy np. małe dziecko, dziecko na rękach lub porwane dziecko?

Sennik

Aktualizacja:

Dziecko we śnie pojawia się w przeróżnych okolicznościach. Sennik inaczej interpretuje sny, w których zdarza nam się urodzić dziecko, inaczej, gdy widzimy dziecko cudze, a jeszcze inaczej, gdy we śnie pojawia się porwane lub tonące dziecko.

Dziecko widziane we śnie może symbolizować naszą podświadomą chęć zmiany, a równocześnie często jest oznaką niedojrzałości, która objawia się w wielu sferach życia. To także znak, że warto zrewidować nasze dotychczasowe przyzwyczajenia i spróbować czegoś nowego. Dziecko we śnie to zapowiedź pozytywnych wydarzeń i nie powinno wzbudzać w tobie niepokoju.

Sennik – urodzić dziecko

Odczytanie takiego snu będzie zależało od tego, czy osoba śniąca rzeczywiście spodziewa się dziecka. Jeśli tak, sen jest naturalną wizualizacją jej obaw. Inaczej jest jednak w przypadku kobiety, która nie jest w ciąży. Wtedy sen taki symbolizuje błogosławieństwo losu – to dobry znak dla całej rodziny.

Sennik – małe dziecko

Może być oznaką Twojej niedojrzałości połączonej ze strachem i niechęcią, którą odczuwasz wobec dorosłego życia. Jeśli jednak przyśni Ci się wesołe małe dziecko, może być to również sygnał, że czeka cię wiele przyjemnych i dobrych chwil.

Sennik – dziecko na rękach

Zwykle interpretuje się go jako dobry znak. Prawdopodobnie zapowiada korzyści materialne – to dobry czas na zmianę pracy. Bądź otwarty na nowe możliwości. Jeśli pojawi się w twoim życiu możliwość podróży, skorzystaj z niej. Po czasie przyniesie pozytywny skutek.

Sennik – dziecko niemowlę

Niemowlę widziane we śnie prawie zawsze jest znakiem braku poczucia bezpieczeństwa. Oznacza także naszą tęsknotę za czasem, w którym nie musieliśmy sami za wszystko odpowiadać. Grube niemowlę zapowiada, że nadchodzi świetny czas dla Twoich finansów.

Sennik – martwe dziecko

Sen taki budzi przerażenie niemal u każdego, u kogo wystąpi, ale należy pamiętać, że nie powinno się go interpretować dosłownie. Jeśli już – jest po prostu wizualizacją naszych wewnętrznych obaw. Taki sen może też jednak być znakiem, że powinieneś raz jeszcze przemyśleć to, co planujesz w najbliższym czasie przedsięwziąć.

Sennik – porwane dziecko

Ten sen wbrew pozorom odnosi się do kwestii zawodowych i nie jest pozytywną wróżbą. Zapowiada kłopoty w pracy, a co za tym idzie – także w finansach. Jeśli we śnie porwane jest natomiast nasze własne dziecko, to sen należy odczytywać jako wizualizację naszych obaw związanych z jego przyszłością.

Sennik – chore dziecko

Sen ten prawdopodobnie dotyczy naszej najbliższej przyszłości. Oznacza, że mogą pojawić się niespodziewane przeszkody, które trudno będzie nam pokonać. Raczej nie należy go interpretować dosłownie (jako zapowiedzi choroby dziecka w rodzinie). Jeśli dziecko widziane we śnie ma gorączkę, to należy to odczytać jako zapowiedź gorącego okresu, w którym będziemy musieli stawić czoło wielu przeszkodom. Jeśli natomiast dziecko wymiotuje, to może mieć to znaczenie przeciwne – wkrótce czeka Cię oczyszczenie.

Sennik – płaczące dziecko

Płacz uwalnia nasze emocje, dlatego we śnie nie musi wcale zwiastować niczego złego. To raczej wizualizacja naszych emocji, a dokładniej – niepewności i strachu, które należy pokonać. Może być to także informacja, że wkrótce Twój problem zostanie rozwiązany.

Sennik – tonące dziecko

Jest to zwykle bardzo nieprzyjemny koszmar, który kończy się nagłym wybudzeniem. Zwykle jest odczytywany jako ostrzeżenie, ale nie dosłownie przed zagrożeniem życia dziecka. W rzeczywistości oznacza nierozwiązane problemy. Jeśli dziecko uratuje się we śnie samo, to znak, że Twoje problemy również rozwiążą się bez większego zaangażowania. Jeśli jednak niezbędna będzie pomoc, to i Tobie może się przydać do wyjścia z opresji.

Sennik – zgubić dziecko

Pierwszą interpretacją, która przyjdzie do głowy rodzicom, będzie potrzeba zastanowienia się nad jakością ich rodzicielstwa. Niekoniecznie jednak musi to być słuszne odczytanie snu. Zgubione dziecko zwykle symbolizuje nas samych, a dokładniej – spychane na dalszy plan marzenia i nadzieje. Być może ostatnio zrezygnowaliśmy z czegoś, co było dla nas bardzo ważne. Jeśli śnimy, że w zabieganiu zostawiliśmy gdzieś dziecko, to znak, że czujemy się przemęczeni i przepracowani i że powinniśmy dać sobie trochę czasu na odpoczynek, by zregenerować nadwątlone siły.

Sennik – dziecko w wózku

Taki sen może mieć dwojakie znaczenie. Po pierwsze, dziecko widziane w wózku może być wizualizacją naszego braku samodzielności i tego, że ciągle potrzebna nam jest czyjaś pomoc. Po drugie, często oznacza, że w swoim rozwoju jednak zmierzamy w dobrym kierunku i że możemy spodziewać się w życiu rychłej poprawy.

Sennik – karmić piersią dziecko

Może być znakiem, że w życiu brakuje nam bliskości i intymności. Może być także wizualizacją odzywającego się instynktu macierzyńskiego. Często jednak oznacza po prostu, że cały czas jesteśmy w swym życiu zależny od innych i podświadomie zdajemy sobie sprawę, że nie dajemy sobie rady sam.

Sennik – śpiące dziecko

To pozytywny znak, który wróży pomyślną i spokojną przyszłość.

>>> Zobacz też:

Pozostałe wiadomości