Porady

Prosty patent na lśniące szyby i lustra. Wystarczy niepozorne warzywo

Porady

Autor:
Diana
Ryściuk
mycie szyb
Carol Yepes/Getty ImagesMycie szyb i luster z użyciem warzywa

Dobrze nam znany ziemniak ma nie tylko wspaniałe właściwości smakowe i możliwości wykorzystania w kuchni. Okazuje się, że świetnie nadaje się również do czyszczenia szklanych powierzchni. Dowiedz się, jak i dlaczego warto umyć okna ziemniakiem.

Mycie szyb ziemniakiem

Choć zabrzmi to dziwnie, ziemniak naprawdę doskonale nadaje się do czyszczenia wszelkich szklanych powierzchni – okien, luster, szklanych mebli, szyb w samochodzie itd. Ale właściwie dlaczego? Otóż zawarta w nim skrobia na długo zabezpiecza szkło przed smugami i parowaniem.

Ekologiczne rozwiązania

Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci
Elektrośmieci to nie są zwykłe śmieci Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Dlatego też, jeśli już zdecydujemy się przetestować ten oryginalny patent, postawmy oczywiście na surowego ziemniaka. Jeśli będzie ugotowany, upieczony lub usmażony... to wtedy zdecydowanie lepiej go zjeść niż kontaktować ze szkłem.

Jak umyć okna ziemniakiem?

Ziemniaka wystarczy umyć, przeciąć na pół, a następnie pocierać nim szkło. Im będzie większy, tym wygodniej i lepiej. Na koniec wystarczy delikatnie usunąć nadmiar soku z okna lub lustra miękkim papierem.

Kolejnym krokiem jest polerowanie. Do tego najlepsza będzie miękka ściereczka z mikrofibry, niepotrzebne rajstopy lub gazety, ale takie z miękkiego papieru. Tak "zakonserwowane" powierzchnie ze szkła są czyste i lśniące znacznie dłużej niż po standardowym myciu.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Carol Yepes/Getty Images

Pozostałe wiadomości