Polska

Długi weekend czerwcowy droższy niż majówka. Ile zapłacimy?

Polska

Aktualizacja:
Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
nocowanie.pl/wp.pl
Morze Bałtyckie

Wielkimi krokami zbliża się długi weekend czerwcowy. Okazuje się, że choć będzie on droższy od majówki, to chętnych na wyjazd nie brakuje. Sprawdziliśmy, ile wyniesie średni koszt wypoczynku i gdzie wybiorą się Polacy.

Długi weekend czerwcowy - kiedy wypada?

W 2022 roku Boże Ciało wypada 16 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Wystarczy zatem wziąć urlop 17 czerwca, by cieszyć się długim, 4-dniowym weekendem. Przed wybuchem pandemii wielu Polaków decydowało się na takie rozwiązanie. A jak jest teraz? Według portalu turystycznego nocowanie.pl liczba osób zainteresowanych wyjazdem w tym terminie jest o 46 proc. większa niż rok temu. To pokazuje, że jesteśmy stęsknieni za podróżami, które przez dwa lata były utrudnione.

Zobacz wideo: Podróże po świecie

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Długi weekend czerwcowy. Gdzie wybiorą się Polacy?

Z danych serwisu wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się nadmorskie rejony. Aż 25 proc. wszystkich wyszukiwań dotyczy województwa pomorskiego, a 20 proc. - zachodniopomorskiego. Na dalszych miejscach znalazły się takie regiony jak: Małopolska (15 proc. zapytań), Dolny Śląsk (13 proc. zapytań) i Podkarpacie (8,5 proc. zapytań).

- Z naszych danych wynika, że na długi weekend czerwcowy Polacy planują wypoczynek na łonie natury. Osób szukających zakwaterowania w większych miejscowościach jest niewiele. Chociaż ogromnym zainteresowaniem cieszą się województwa nadmorskie, to niewiele wyszukiwań dotyczy miast czy bardziej znanych ośrodków - przekazał Tomasz Zaniewski z portalu Nocowanie.pl w rozmowie z WP.

Długi weekend czerwcowy. Ile wydamy na wyjazdy?

Zdaniem Tomasza Zaniewskiego weekend czerwcowy będzie droższy od majowego. Szacuje się, że średni koszt wyjazdu wyniesie 1136 zł. Dla porównania wydatki związane z majówką wyliczono na 871 zł.

Zobacz wideo: Pieszo wzdłuż Bałtyku?

Pieszo wzdłuż Bałtyku
Pieszo wzdłuż Bałtyku Mateusz Waligóra przeszedł pieszo całe wybrzeże. Co najbardziej zapadło mu w pamięć w czasie tej wyprawy? Źródło: Dzień dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: nocowanie.pl/wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dariusz Oczkowicz/Getty Images

Pozostałe wiadomości