Polska

Długi weekend czerwcowy droższy niż majówka. Ile zapłacimy?

Polska

Aktualizacja:
Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
nocowanie.pl/wp.pl
Morze Bałtyckie
Dariusz Oczkowicz / Getty ImagesDługi weekend czerwcowy. Ile wyniesie średni koszt wyjazdu?

Wielkimi krokami zbliża się długi weekend czerwcowy. Okazuje się, że choć będzie on droższy od majówki, to chętnych na wyjazd nie brakuje. Sprawdziliśmy, ile wyniesie średni koszt wypoczynku i gdzie wybiorą się Polacy.

Długi weekend czerwcowy - kiedy wypada?

W 2022 roku Boże Ciało wypada 16 czerwca. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. Wystarczy zatem wziąć urlop 17 czerwca, by cieszyć się długim, 4-dniowym weekendem. Przed wybuchem pandemii wielu Polaków decydowało się na takie rozwiązanie. A jak jest teraz? Według portalu turystycznego nocowanie.pl liczba osób zainteresowanych wyjazdem w tym terminie jest o 46 proc. większa niż rok temu. To pokazuje, że jesteśmy stęsknieni za podróżami, które przez dwa lata były utrudnione.

Zobacz wideo: Podróże po świecie

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Długi weekend czerwcowy. Gdzie wybiorą się Polacy?

Z danych serwisu wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się nadmorskie rejony. Aż 25 proc. wszystkich wyszukiwań dotyczy województwa pomorskiego, a 20 proc. - zachodniopomorskiego. Na dalszych miejscach znalazły się takie regiony jak: Małopolska (15 proc. zapytań), Dolny Śląsk (13 proc. zapytań) i Podkarpacie (8,5 proc. zapytań).

- Z naszych danych wynika, że na długi weekend czerwcowy Polacy planują wypoczynek na łonie natury. Osób szukających zakwaterowania w większych miejscowościach jest niewiele. Chociaż ogromnym zainteresowaniem cieszą się województwa nadmorskie, to niewiele wyszukiwań dotyczy miast czy bardziej znanych ośrodków - przekazał Tomasz Zaniewski z portalu Nocowanie.pl w rozmowie z WP.

Długi weekend czerwcowy. Ile wydamy na wyjazdy?

Zdaniem Tomasza Zaniewskiego weekend czerwcowy będzie droższy od majowego. Szacuje się, że średni koszt wyjazdu wyniesie 1136 zł. Dla porównania wydatki związane z majówką wyliczono na 871 zł.

Zobacz wideo: Pieszo wzdłuż Bałtyku?

Pieszo wzdłuż Bałtyku
Pieszo wzdłuż Bałtyku Mateusz Waligóra przeszedł pieszo całe wybrzeże. Co najbardziej zapadło mu w pamięć w czasie tej wyprawy?
Dzień dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: nocowanie.pl/wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Dariusz Oczkowicz/Getty Images

Pozostałe wiadomości