Podróże

Samotne podróże nie są jej straszne. Po opłynięciu świata chce go przejechać na motocyklu

Podróże

Autor:
Nastazja
Bloch
Miłość na dwóch kołach
Miłość na dwóch kołachDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Natasza Caban od najmłodszych lat marzyła o motocyklu. Z podziwem patrzyła na pojazd mamy, który stał przed domem. Zanim jednak miłość do dwóch kółek pochłonęła ją do reszty, zdążyła jako najmłodsza Polka opłynąć Ziemię. Teraz planuje podróż dookoła świata motocyklem.

Skąd pomysł wyprawy dookoła świata?

Natasza Caban pochodzi z Ustki. W 2007 roku wypłynęła w samotny rejs dookoła świata jako najmłodsza Polka. Rejs trwał 2 lata i 4 miesiące. Teraz na liście jej planów i marzeń jest objechanie świata na motocyklu.

Po rejsie zdałam sobie sprawę, że znam kulę ziemską od strony morza, czyli porty prądy, wyspy, ale nie znam świata od strony lądu. Kupiłam sobie dużą mapę, powiesiłam na ścianę i zaczęłam się przyglądać i powstał pomysł, żeby objechać świat na motocyklu 

Wyprawa motocyklem po świecie

Natasza zdradziła nam także, że wyprawa będzie trwała 2 lata. W tym czasie zamierza przejechać przez 62 kraje i przemierzyć 92 tys. kilometrów. Tym razem nie pojedzie jednak sama. - To będzie wyprawa dla kobiet, każda z kobiet, która ma motocykl może dołączyć. Panowie też mi nie przeszkadzają. Do wyprawy będzie można także dołączyć, włączając się w trzy akcje charytatywne. Będzie można na odległość wymyślać mi zadania, które będę musiała spełnić, żeby wesprzeć akcję – tłumaczyła podróżniczka. Jak do jej pomysłów podchodzą rodzice? - Rodzice zawsze wspierali moje pasje. To jest część mnie, wolność, sposób poznawania świata. Motocykl wyciąga życzliwość ludzi. To jest coś, co pozwala mi dotrzeć do ludzi - podkreśliła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości