Parenting

Myślała, że jej córka ma wysypkę. Prawda okazała się znacznie gorsza

Parenting

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
parenting.pl
Dzieci w lesie

CPR Kids to zespół lekarzy zajmujących się pediatrią. W swoich mediach społecznościowych opowiedzieli historię mamy, która usunęła z ciała swojego dziecka aż 150 kleszczy, które były tak małe, że wyglądały jak wysypka.

Medycy ostrzegają przed kleszczami

Medycy z CPR Kids ostrzegają, że ze spacerów po parkach czy lasach można przynieść do domu kleszcze, a te bywają bardzo groźne dla naszego organizmu. Wie o tym doskonale kobieta, której historię opisali lekarze.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

- Chloe podzieliła się z nami swoją historią po tym, jak jej maluch został pokryty kleszczami podczas wizyty w parku, gdzie mógł wchodzić w interakcje ze zwierzętami i bawić się wśród drzew - napisali medycy z CPR Kids.

Pasożyty trzeba było usuwać w trakcie kilku operacji. Na szczęście, jak poinformowali medycy, dziecko nie straciło włosów, choć w skórę głowy wbiło się naprawdę mnóstwo kleszczy. CPR Kids nie zniechęcają do spacerów, a jedynie podkreślają, że niezwykle istotne jest, aby mieć świadomość zagrożenia i po każdym wyjściu na łono natury dokładnie obejrzeć swoje ciało.

Jak ochronić dzieci przed kleszczami?

Kleszcze są niebezpieczne i, jak się okazuje, nawet co drugi może być zakażony krętkami Borrelia burgdorferi. Jeśli wychodzimy do parku czy lasu, osłaniajmy nogi i głowę, a także używajmy środków odstraszających kleszcze. Pasożyty mogą być aktywne cały rok, więc zapobiegać im należy o każdej porze. W mieście również jesteśmy narażeni, bo kleszcze mogą znajdować się w niskich krzakach czy trawach.

Niezależnie od użytych zabezpieczeń, po powrocie ze spaceru należy obejrzeć całe ciało. Kleszcze najchętniej wbijają się pod pachami, za uszami czy w zgięciach kolan. Uważne sprawdzenie tych obszarów jest istotne, bo groźne są także larwy, a te są wyjątkowo małe i trudno zauważalne.

Jeśli zauważymy kleszcza, działać trzeba natychmiast. Usuwamy go pęsetą i dezynfekujemy to miejsce. Liczy się czas, bo ważne jest minimalizowanie ryzyka zakażenia. Jeśli pojawi się np. rumień wędrujący bądź inne dolegliwości trzeba udać się do lekarza na badania diagnostyczne.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: parenting.pl

Źródło zdjęcia głównego: Richard Drury/Getty Images, instagram.com/cprkids

Pozostałe wiadomości