Rodzice jej nie chcieli, bo była "inna". Teraz nastolatka robi karierę w modelingu

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
wp.pl
Dziś Międzynarodowy Dzień Świadomości nt. Albinizmu
Dziś Międzynarodowy Dzień Świadomości nt. AlbinizmuDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Historia 16-letniej Xueli Abbing z Chin nie rozpoczęła się szczęśliwie. Dziewczynka jeszcze jako niemowlak została porzucona pod drzwiami domu dziecka. Choć rodzice nie wytłumaczyli swojej decyzji, powody nie pozostawiają złudzeń. Córka jest bowiem albinoską.

Xueli Abbing - albinoska porzucona przez rodziców

Xueli Abbing 16 lat temu pod drzwiami sierocińca znalazła jedna z opiekunek. Rodzice niestety nie wyjaśnili przyczyny porzucenia córki, jednak jej wygląd rozwiał wszelkie wątpliwości. Zdaniem pracowników placówki matka postanowiła zostawić córkę dlatego, że ta chorowała na albinizm. Poadto w tamtym czasie każdą rodzinę w Chinach obowiązywała zasada jednego dziecka.

- To był straszny pech dla rodziny, jeśli miało się dziecko z albinizmem. Niektóre dzieci, takie jak ja, porzucano, podczas gdy inne zamykano i nie pozwalano im chodzić do szkoły. Chyba że ich włosy były ufarbowane na czarno – mówiła Xueli w wywiadzie dla BBC.

Historia dziewczynki rozpoczęła się traumatycznie. Nastolatka przyznaje jednak, że w placówce miała zapewnione dobre warunki. W wieku 3 lat została zaadoptowana przez rodzinę z Holandii.

Albinizm i kariera w modelingu

Odmienny wygląd nie przeszkodził Xueli w realizacji marzeń. W wieku 11 lat rozpoczęła karierę w modelingu. Dzięki znajomościom swojej adopcyjnej matki nastolatką zainteresował się projektant mody z Hongkongu. Z czasem kariera dziewczyny nabrała rozpędu. Obecnie pracuje dla jednej z agencji modelek i pozuje dla znanych marek. Xueli ma za sobą m.in. sesję do Vogue'a.

- Przedstawiciele agencji modelek Zebedee skontaktowali się z nami i zapytali, czy chciałabym przyłączyć się do ich misji, polegającej na tym, aby osoby z różnymi niepełnosprawnościami też miały swoich reprezentantów w branży modowej - wspominała Xueli.

Dziewczyna zgodziła się na współpracę i bierze udział w różnego rodzaju sesjach. Podkreśla jednak, że jej ciało jest wrażliwe na światło. Zatem intensywnie oświetlone plany zdjęciowe nie działają na nią korzystnie.

- Czasami, jeśli podczas sesji jest zbyt jasno, mówię: "czy mogę zamknąć oczy, czy możesz sprawić, aby światło było mniej ostre?" albo "dobrze, możesz zrobić trzy zdjęcia z otwartymi oczami i lampą, ale nie więcej" - opowiadała modelka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: wp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Alexandr Dubynin/GettyImages

Pozostałe wiadomości