Dziecko

Życzenia urodzinowe dla dzieci – śmieszne rymowanki, które spodobają się solenizantom w różnym wieku

Dziecko

Autor:
Adrian
Adamczyk
dzieci, które odbijają balon

Przygotowując prezent i kartkę urodzinową dla dziecka, warto dobrze przemyśleć, jaki tekst na niej wpisać. Powinien być przede wszystkim krótki i zrozumiały oraz dobrze dopasowany do wieku. Życzenia urodzinowe dla dzieci na 2 latka i 12 lat w oczywisty sposób będą się od siebie różnić. Jakie będą najlepsze?

Przygotowaliśmy krótkie życzenia urodzinowe dla dzieci w kilku wersjach, z których można skorzystać, gdy brakuje weny do pisania własnych wierszyków. Czasami jednak warto napisać coś od serca, uwzględniając zainteresowania i poczucie humoru konkretnego dziecka. Najważniejsze jednak jest to, by słowa sprawiły radość.

Krótkie życzenia urodzinowe dla dzieci – na roczek

Pierwsze urodziny to wzruszające wydarzenie w życiu młodych rodziców i jedna z najważniejszych okazji, jakie świętuje mały człowiek. Dlatego warto zadbać o odpowiednie życzenia. Najlepiej podkreślić, że okazją jest roczek, dołączając kilka przyjaznych słów skierowanych do malucha. Proponujemy następujące wierszyki:

Do zabawy mnóstwa siły, Żeby każdy dzień był miły. Pełen śmiechu i radości, Stu urodzinowych gości, Aut, klocków i pluszaków, stu prezentów, stu buziaków, Zdrowia, szczęścia i słodyczy. Tego Tobie... dziś życzy.

Na pierwsze urodzinki Życzymy dziarskiej minki, Pomysłów stu i sił, Byś wciąż tak słodki był. W pierwszym wagonie olbrzymie słonie. Dalej żyrafy... lisy... niedźwiedzie... Na samym końcu pyszny tort jedzie... Zające wołają z miną uśmiechniętą: Dziś jest Twoje święto!

Życzenia urodzinowe dla maluchów i przedszkolaków – na 2, 3, 4 latka

Kilkuletnie dzieci są pełne pomysłów i ciekawości świata, a urodziny są dla nich ważną uroczystością. Można przygotować i odczytać podczas przyjęcia urodzinowego prosty, wesoły wierszyk bez skomplikowanych zdań, tak by najmłodsi poczuli, że słowa skierowane są do nich.

Proponujemy następujące śmieszne życzenia urodzinowe dla dzieci w wieku kilku lat:

Niech Ci słonko ciepło gra, niech Twój uśmiech długo trwa, nie trać swej wesołej minki, bo dziś są Twoje urodzinki. Dla naszego psotnika, Co koziołki wciąż fika: Życzymy radości, Uśmiechu, miłości!

Ile świeci gwiazd na niebie, Ile w rybie ości, Tyle razy ściskam Ciebie, Życząc szczęścia i radości.

Innym ciekawym pomysłem są graficzne życzenia urodzinowe dla dzieci – dzięki prostej symbolice (tort, balony, serpentyny, kwiaty) na kartce urodzinowej można wyrazić więcej niż za pomocą długich i skomplikowanych wierszy.

Życzenia urodzinowe dla dzieci w wieku 6–8 lat

Dzieci w tym wieku na pewno docenią proste, rymowane wierszyki. Świetnie sprawdzą się życzenia spersonalizowane, w których znajdzie się imię solenizanta – uśmiech na twarzy obdarowanego gwarantowany. Warto zadbać także o staranne wykaligrafowanie tekstu lub jego wydruk, tak by dziecko było w stanie samo go przeczytać.

Prostą rymowankę można wymyślić samemu, jednak przy braku pomysłów proponujemy skorzystać z gotowych życzeń urodzinowych dla dzieci, takich jak na przykład te:

W dniu Twojego święta Bądź, Zosiu, uśmiechnięta Jak słońce na niebie, Bo kochamy Ciebie! Życzymy szczęścia i radości – Niech uśmiech na buzi zagości, Niech cały świat Ci zawsze sprzyja, A każdy smutek szybko mija.

Na górze róże, na dole maliny, Najlepsze życzenia dla pięknej dziewczyny. Na górze róże, na dole bez, Niech w Twoim życiu nie będzie łez.

Śmieszne życzenia urodzinowe dla starszych dzieci

Życzenia dla dzieci w wieku 10 lub kilkunastu lat nie powinny być zbyt infantylne, choć wcale nie oznacza to, że muszą być śmiertelnie poważne. Proponujemy następujący tekst:

Dużo uśmiechu, a mało złości, Jak najmniej smutków, wiele radości, Długich wakacji i moc słodyczy. Tego Ci dzisiaj... życzy.

Życzenia urodzinowe dla dzieci w wieku 10 lub 13 lat mogą także odwoływać się do indywidualnych zainteresowań, które są dla nastolatków ważną sprawą. Jeśli dobrze znamy dziecko, nie będzie problemem stworzenie spersonalizowanych życzeń dla miłośniczki jazdy konnej czy fana sportu. Nawet jeśli nie znamy upodobań solenizanta, można napisać kilka słów od serca, nie siląc się na rymowane wierszyki. Starsze dziecko na pewno poczuje, że rzeczywiście chcemy dla niego jak najlepiej i że jest dla nas ważne. Tekst może brzmieć na przykład tak:

W dniu Twoich urodzin składamy życzenia szczęścia, powodzenia i miłości, spełnienia najskrytszych marzeń i wspaniałych przyjaciół na Twojej drodze.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Kot, który nie lubi obchodzić urodzin

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Jamie Grill/Getty Images

Pozostałe wiadomości