Wzmożone kontrole drogowe w całej Polsce. Ruszyła akcja "Prędkość"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Najszybsza policjantka  Polsce
Najszybsza policjantka Polsce
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci
11 sierpnia kierowcy mogą spodziewać się wzmożonych działań policji w całej Polsce. Ruszyła akcja pod nazwą "Prędkość", w którą zaangażowano również policyjne grupy Speed. Ich zadaniem jest m.in. przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Ruszyła akcja "Prędkość"

W piątek, 11 sierpnia na polskich drogach policjanci przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość. Jak tłumaczył nadkom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, akcja ma charakter międzynarodowy. - Kontroli możemy spodziewać się również w wielu innych krajach - zaznaczył.

Policjanci dokonają pomiarów prędkości zarówno dynamicznie, jak i statystycznie. Szczególnie uwzględnione zostaną miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. - Jak wynika z policyjnych statystyk to właśnie prędkość jest przyczyną poważnych wypadków drogowych, w których ginie najwięcej osób - dodał.

Wzmożone kontrole w całej Polsce

W działania związane z akcją "Prędkość" zaangażowane zostaną również grupy policyjne "Speed". Nadkomisarz Robert Opas wyjaśnił, że ich głównym zdaniem jest "przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach i eliminowanie z ruchu kierowców rażąco naruszających przepisy".

- Przypominamy, że bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do obowiązujących limitów prędkości, natężenia ruchu, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności - podsumował.

Więcej w TVN24.

Zobacz także:

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości