Świąteczne filmy na rodzinne wieczory

Newsy


Grudzień to czas rodzinnych spotkań i wspólnie spędzonego czasu. Anna Wendzikowska specjalnie na te chwile przygotowała zestawienie najpiękniejszych świątecznych filmów animowanych.

Animacja nie jest już kojarzona wyłącznie z filmami dla dzieci. Powstające współcześnie filmy familijne to zabawa dla całej rodziny.

KRAINA LODU II

Druga część kinowego przeboju o przygodach Anny i Elsy. Tym razem siostry i ich przyjaciele, chcąc uratować swoje Królestwo, udają się w podróż do Zaczarowanego Lasu.

Ta bajka jest przeznaczona dla nowego typu kobiet, które nie szukają księcia, który je uratuje; mają poczucie własnej sprawczości i obowiązku zadbania o swoją sytuację życiową. Cudowne jest to, że jest ta siła sióstr i siła kobiet, które wspólnie są skuteczniejsze i nie potrzebują mężczyzny – powiedziała Anna Wendzikowska.

GRINCH

Kultowa historia złośliwego stwora Grincha, który zrobi wszystko, by zrujnować Święta mieszkańcom Ktosiowa.

ŚNIEŻNA PACZKA

„Śnieżna paczka” to poważny temat, w dziecięcym wydaniu. Historia opowiada o grupie przyjaciół, która stara się powstrzymać morsa planującego globalne ocieplenie.

OPOWIEŚĆ WIGILIJNA

Adaptacja ponadczasowej historii skąpego Ebenezera Scrooge’a, który z pomocą trzech duchów Bożego Narodzenia staje się lepszym człowiekiem.

PADA SHREK

Shrek i jego rodzina szykują się do Świąt. Z pomocą przychodzą przyjaciele, którzy stawiają dom ogra do góry nogami.

Krótkometrażowy film o perypetiach ulubionego ogra świata to przewrotne i prześmiewcze spojrzenie na Boże Narodzenie

Zobacz też:

Jamie Lee Curtis i Daniel Craig o filmie "Na noże": "Genialny scenariusz"

Wyścigowy Matt Damon i Christian Bale w filmie "Le Mans '66"

Josh Hartnett – aktor, który odmówił roli Supermana

Autor: Agata Polak