Pride Month 2023 - jakie filmy i seriale warto obejrzeć w Player?

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
player.pl
Temat społeczności LGBT+ to wciąż tabu
Temat społeczności LGBT+ to wciąż tabuDzień Dobry TVN
wideo 2/9

Czerwiec to w wielu miejscach świata Pride Month, czyli Miesiąc Dumy osób LGBTQ+. Do obchodów przyłącza się również Player, który stworzył z tej okazji kolekcję "Miesiąc równości". Sprawdź, jakie filmy, seriale i programy poświęcone mniejszościom seksualnym, osobom transpłciowym i niebinarnym warto obejrzeć.

"Miesiąc Równości" w Player

Kolekcja "Miesiąc Równości" w Player to coraz większy zbiór różnych produkcji, w których poruszane są kwestie dotyczące mniejszości seksualnych, osób niebinarnych i transpłciowych, a zwłaszcza problemów, z jakimi muszą się mierzyć we współczesnym świecie. Poniżej przedstawiamy po jednej propozycji filmu, serialu i programu i zachęcamy do sprawdzenia całości kolekcji.

"Joyland" - film z nagrodą Palma Queer w Cannes

Akcja dzieje się Pakistanie. Haider wychował się w konserwatywnej, patriarchalnej rodzinie. Jego małżeństwie odbiega jednak od tego modelu - to jego żona pracuje, a on zajmuje się domem. Któregoś dnia Haider potajemnie dołącza do trupy tanecznej, w której działa charyzmatyczny, transseksualny artysta Bib. Główny bohater zakochuje się w nim, a jego romans wpływa na całą rodzinę. Film został nagrodzony m.in. Nagrodą Specjalną w Cannes - Palmą Queer dla najlepszego filmu pełnometrażowego. 

"Kontrola" - polski serial o miłości dwóch kobiet

To poruszający serial w reżyserii Nataszy Parzymies o miłości Majki i Natalii. Pierwszy sezon odniósł międzynarodowy sukces i był pokazywany na wielu zagranicznych festiwalach. Z okazji Pride Month od 1 czerwca na Playerze można oglądać czwarty, finałowy sezon. Główne bohaterki, Majka (Ewelina Pankowska) i Natalia (Ada Chlebicka), wpadają na siebie ponownie po latach. Czy dla tej miłości jest jeszcze szansa?

"Wszystko o moim dziecku" - polski film dokumentalny

Ten polski film zrealizowany w 2021 roku to opowieści rodziców nieheteronormatywnych dzieci o dysforii, depresji i próbach samobójczych, a także o trudnościach ze znalezieniem właściwych lekarzy i przejściach przed polskimi sądami w walce o tożsamość. Rzeczywistość osób transpłciowych i niebinarnych w Polsce to często ból i strach. Boją się również ich rodziny, które w tym filmie zabierają głos.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: player.pl

Źródło zdjęcia głównego: Hanna Budzko/Getty Images

Pozostałe wiadomości