Parkingi tylko dla kobiet. Czemu służy ten pomysł?

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
www.ofeminin.pl
Jak kupić używany samochód, żeby nie wpaść na minę?
Jak kupić używany samochód, żeby nie wpaść na minę? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Pomysł, by stworzyć parking tylko dla kobiet, pojawił się niedawno w Niemczech. Choć z pozoru ta idea brzmi absurdalnie, tak naprawdę ma poważne uzasadnienie – chodzi o bezpieczeństwo. Czym są "frauenparkplatz"?

Parking dla kobiet. Skąd ten pomysł?

Parkowanie bywa stresujące. Niezależnie od tego, jakiej jesteśmy płci i jak długo mamy prawo jazdy, ten manewr wielu osobom sprawia sporo trudności. Niemieckie miasta wyszły naprzeciw potrzebom kobiet i zaproponowały specjalne miejsca parkingowe przeznaczone tylko dla nich. Choć w sieci pojawiły się już złośliwe komentarze insynuujące, iż ten pomysł spowodowany jest ich brakiem umiejętności na drodze, tak naprawdę dotyczy zupełnie innego problemu.

Frauenparkplatz - parking dla kobiet

"Frauenparkplatz", czyli miejsca do parkowania przeznaczone dla pań, znajdują się zarówno w garażach podziemnych, jak i na parkingach przy galeriach handlowych, hotelach i marketach. Garaże zwykle są bardzo dużymi, ciemnymi przestrzeniami, skąd w obliczu zagrożenia – niełatwo uciec. Z tego powodu powstały "frauenparkplatz". 

Odpowiednio oświetlone, znajdujące się blisko obiektów i objęte monitoringiem, mają zapewnić bezpieczeństwo kobietom. Parkingi dla kobiet, które pojawią się w niektórych niemieckich landach, mogą być również szersze od tych standardowych, ponieważ w ten sposób łatwiej wyciągnąć dziecko z tylnej części samochodu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: www.ofeminin.pl

Źródło zdjęcia głównego: Markus Bernhard/Getty Images

Pozostałe wiadomości