Nie żyje Norbert Bajan. Aktor występował w Dzień Dobry TVN. "Odszedł młody człowiek"

Źródło: Dzień Dobry TVN
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
W tym miejscu nie boją się mówić o śmierci
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Informację o śmierci Norberta Bajana przekazał klub komediowy Resort Komedii, z którym performer był zawodowo związany. Artystę pożegnała w poruszających słowach również aktorka Katarzyna Kołeczek, u boku której mężczyzna występował w studiu Dzień Dobry TVN.

Nie żyje Norbert Bajan

Na oficjalnej stronie Resortu Komedii na Facebooku pojawił się komunikat o śmierci jednego z członków klubu komediowego - Norberta Bajana. Znajomi z zespołu, którego performer był częścią, skierowali kondolencje i najgłębsze wyrazy współczucia do rodziny oraz wszystkich bliskich zmarłego. Zaznaczyli, że mężczyzna był "wspaniałym kolegą, uwielbianym nauczycielem oraz wiernym przyjacielem".

- Od samego początku wspierał naszą scenę swoim talentem i ciężką pracą. Był zawsze podporą dla swoich współpracowników i nigdy nie szczędził czasu, i zaangażowania dla projektów, w które wierzył. (...) Zagraliśmy razem niezliczone spektakle. Był z nami, zawsze profesjonalny, zawsze dając sto procent, niezależnie od tego, czy sala pękała w szwach, czy akurat odwiedziła nas garstka widzów. (...) Jeszcze niedawno świętowaliśmy razem ogromny sukces jego solowego programu. (...) Patrząc na to, wtedy można było wyobrażać sobie dla niego tylko świetlaną przyszłość, w której ten wspaniały artysta będzie rozkwitał. Było dla wszystkich jasne, że ten niezwykły dar zaniesie Norberta daleko w świat, poza skromną piwniczną scenę. Zostały nam wspomnienia, zdjęcia, nagrania. Zostały nam jego piosenki - czytamy w oświadczeniu.

Koledzy z branży nie ukrywają, że doświadczają ogromnej straty jako artystyczne środowisko. W komunikacie nie podano przyczyny śmierci Norberta Bajana, jednak zaapelowano do fanów Resortu Komedii, by w przypadku kryzysu sięgali po pomoc. - Odszedł młody człowiek, który mógł dać jeszcze tak wiele. (...) Prosimy was, kiedy znajdziecie się w trudnym momencie, nie bądźcie sami, szukajcie pomocy. Opiekujcie się sobą nawzajem zawsze, a szczególnie w tym trudnym czasie. Bądźcie czujni na siebie samych i innych, aby nikt nie musiał już nigdy przeżywać tego, co nam przyszło przechodzić w tych dniach - zaznaczono na facebookowym profilu klubu komediowego.

Norbert Bajan - kim był? Artystę żegna Katarzyna Kołeczek

Norbert Bajan był performerem, aktorem oraz twórcą tekstów piosenek. Występował m.in. w Resorcie Komedii, gdzie miał swój autorski program. Zajmował się również szeroko rozumianą improwizacją, której namiastkę mogliśmy kilkukrotnie zobaczyć w Dzień Dobry TVN. Artysta bywał w naszym studiu u boku aktorki Katarzyny Kołeczek i prezentował krótkie etiudy, które obrazowały problemy i błędy popełniane w komunikacji międzyludzkiej.

- Strasznie mi dziś smutno. Odszedł piękny człowiek. Chodzące światło. Dobro i talent. Norbert, zapamiętam twój niesamowity uśmiech, serdeczność, piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Nawet nie wiesz, jak bardzo będę za tobą tęsknić - napisała na Instagramie aktorka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło: Facebook/Resort Komedii

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes