Nie żyje 24-latek zaatakowany przez rekina w Egipcie. Zamknięto plaże popularne wśród Polaków

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Dailymail.co.uk
Tragiczny finał wakacji w Egipcie
Tragiczny finał wakacji w Egipcie Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

8 czerwca doszło do śmiertelnego ataku rekina, w wyniku którego zginął 24-letni Rosjanin. Tragedia miała miejsce w popularnym egipskim kurorcie. Władze tego kraju podjęły decyzję o zamknięciu popularnych wśród Polaków plaż. Jak długo będzie obowiązywał zakaz kąpieli?

Hurghada. Rekin zaatakował 24-latka

W czwartek po południu doszło do tragedii w popularnym egipskim kurorcie. Rekin zaatakował 24-letniego Rosjanina, Vladimira Popova na publicznej plaży, na oczach przerażonych turystów. Świadkowie zdarzenia próbowali pomóc mężczyźnie, jednak było już za późno. Obywatel Rosji zginął pod powierzchnią wody.

Według Daily Mail, 24-latek przebywał w Egipcie na stałe wraz z ojcem i dziewczyną - ona również znajdowała się w wodzie w momencie ataku rekina, jednak jej udało się uciec. Ojciec mężczyzny był na brzegu i widział, jak jego syn walczy o życie. - "Tato, ratuj mnie" - to były ostatnie słowa, jakie wypowiedział przed śmiercią młody Rosjanin.

Zakazy władz Egiptu

Egipskie władze potwierdziły, że udało się złapać rekina odpowiedzialnego za śmierć 24-latka i przekazać go do badań. Teraz eksperci postarają się odkryć przyczyny jego zachowania oraz sprawdzą, czy zwierze jest spokrewnione z tym, które "spowodowało kilka wcześniejszych wypadków".

Podjęto także decyzję o zamknięciu zagrożonego obszaru plaż od północnego kurortu El-Gouna do południowej granicy zatoki Abu Souma. Zakaz będzie obowiązywał do jutra. W oświadczeniu Ministerstwa Środowiska Egiptu zaznaczono, że zostaną podjęte wszelkie możliwe środki, by w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń związanych z atakiem rekinów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Dailymail.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: GettyImages/Vicki Jauron, Babylon and Beyond Photography/Tomas Petruska

Pozostałe wiadomości