Słynne małżeństwo polskich flecistów- razem w domu i na scenie

Aktualizacja:

Zawsze cieszymy się, gdy w naszym programie goszczą gwiazdy. A dziś gwiazdy zaprosiły nas do swojego domu. I to gwiazdy wielkiego formatu. Łukasz Długosz jest uznany za jednego z najwybitniejszych flecistów na świecie. Jego żona Agata Kielar- Długosz to także wybitna flecistka. Oboje koncertują, często w duecie, na najsłynniejszych scenach świata, z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami.

Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz - w pracy i w domu

Łukasz Długosz to zwycięzca kilkunastu prestiżowych międzynarodowych konkursów. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma renomowanymi orkiestrami. Jego występy były wielokrotnie transmitowane przez najważniejsze rozgłośnie radiowe. Prowadzi kursy mistrzowskie, a za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymał wiele nagród i stypendiów.

Kultura wymaga wielu poświęceń - nasz zawód również - i okazji znalezienia swoich mistrzów, wybitnych osób, które pozwolą nam rozwinąć skrzydła

- podkreśla Łukasz Długosz w rozmowie z Dzień Dobry TVN.
Jego żona Agata Kielar - Długosz także jest wybitną flecistką. Jako solistka i kameralistka koncertuje w kraju i za granicą. Była pierwszą flecistką BayerischesSymphonieorchester München.
Do tej pory nagrała 16 albumów płytowych. Jest propagatorką muzyki najnowszej - do tej pory powstały 83 dedykowane jej utwory - oraz laureatką wielu międzynarodowych konkursów.

Każdy kontakt z wybitnymi artystami nas wzbogaca, uczy nas. Nie tylko szkoła i wykształcenie jest ważne, ale przede wszystkim doświadczenie sceniczne jest nieocenione

- mówi Agata Kielar - Długosz.

Wybitni fleciści - Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz

Para mieszka w Krakowie. Mają syna (8 lat) i córkę (4 lata). Syn od roku gra na trąbce i już jest laureatem 5 konkursów międzynarodowych. Córka jest uzdolniona plastycznie, ale również gra na flecie, skonstruowanym specjalnie dla niej.
Specjalnie dla widzów dzień Dobry TVN Łukasz Długosz i Agata Kielar-Długosz zagrali w swoim krakowskim domu. Zobacz wideo:
Zobacz też:
Autor: Luiza Bebłot
Pozostałe wiadomości