flet

  flet

  Muzyka folkowa inspirowana jest muzyką ludową. To bardzo charakterystyczny gatunek, który wiąże się z grą na łatwo dostępnych instrumentach, np. gitarze czy flecie prostym. W połączeniu ze śpiewem, najczęściej całych zespołów, daje to niesamowite wrażenia muzyczne.

  Według kalendarza świąt nietypowych 28 stycznia jest Dniem Piszczałek i Fujarek. Z tej okazji zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN Tomasza Drozdka, muzyka i kolekcjonera różnych instrumentów z całego świata. Specjalnie dla naszych widzów mężczyzna zaprezentował 3-metrową góralską trombitę oraz kilkucentymetrowy flet nosowy, wywodzący się z plemienia Nambikwara, zamieszkującego lasy deszczowe Amazonii.

  Zawsze cieszymy się, gdy w naszym programie goszczą gwiazdy. A dziś gwiazdy zaprosiły nas do swojego domu. I to gwiazdy wielkiego formatu. Łukasz Długosz jest uznany za jednego z najwybitniejszych flecistów na świecie. Jego żona Agata Kielar- Długosz to także wybitna flecistka. Oboje koncertują, często w duecie, na najsłynniejszych scenach świata, z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami.

  Trąbka z arbuza, flet z marchewki. Mikrofon z papryki. Solo na marchewce. Jak to możliwe? Na scenie Dzień Dobry TVN zespół Paprykalaba udowodnił, że nie tylko możliwe, ale i wykonalne.

  Paweł Romańczuk jest kolekcjonerem i twórcą małych instrumentów. Ile ich posiada w swojej pracowni? Skąd pochodzą katarynki, które ma w swoim zbiorze? Który ze znanych muzyków odwiedził go w pracowni? Jak zrobić flet balonowy? Pawła Romańczuka odwiedził w pracowni dziennikarz Dzień Dobry TVN i krytyk sztuki Łukasz Radwan.