Nie żyje ceniony reżyser. Pracował przy serialu "Na Wspólnej"

Leszek Staroń nie żyje. Reżyser miał 86 lat
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
O życiu, reinkarnacji i śmierci klinicznej
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Jak w XIX wieku pielęgnowano pamięć o zmarłych?
Żałoba w trakcie pandemii
Żałoba w trakcie pandemii
Leszek Staroń - reżyser takich filmów jak "Wolna sobota" czy "Byłem w Gestapo" - nie żyje. Informację o jego śmierci przekazał FilmPolski.pl. Miał 86 lat.

Nie żyje Leszek Staroń. Reżyser i scenarzysta miał 86 lat

Leszek Staroń zmarł 22 kwietnia 2024 roku w wieku 86 lat, o czym poinformował portal filmpolski.pl. Przyczyna zgonu oraz szczegóły dotyczące pogrzebu nie zostały podane.

Leszek Staroń - życiorys

Leszek Staroń urodził się 10 kwietnia 1938 roku. Ukończył Wydział Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi. Jak podaje Stowarzyszenie Filmowców Polskich, w 1972 roku zadebiutował we współpracy z Janem Łomnickim do filmu "Poślizg". Szerszej publiczności dał się poznać za sprawą "Wolnej soboty". W późniejszych latach zrealizował dwa obrazy telewizyjne "Zabijanie koni" oraz "Chłopiec", do którego napisał również scenariusz i dialogi. Był autorem takich seriali, jak "6 milionów sekund" i "Magma".

Jak przypomina filmpolski.pl, pracował jako II reżyser w latach 2003-2024 przy serialu "Na Wspólnej" (od odcinka 371), a za dokument "Emanuel Schlechter. Szlagworty niezapomniane" otrzymał trzy nagrody.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: filmpolski.pl/sfp.org.pl

Źródło zdjęcia głównego: Claudia Wermelinger/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości