Dziś urodziny obchodzą Elżbieta II i Tomasz Kot. Co zmieniło się w ich życiu przez ostatni rok?

Pandemia sprawia, że solenizanci nieco inaczej, niż dotychczas, świętują swoje urodziny. Nawet panujące głowy państwa i znani aktorzy w pierwszej kolejności dbają o bezpieczeństwo swoje i bliskich. I słusznie. Elżbiecie II i Tomaszowi Kotowi życzymy przede wszystkim zdrowia w tym niecodziennym czasie.

Tomasz Kot kończy dziś 43 lata

Tomasz Kot świętuje dziś 43. urodziny. Ostatnio w jego życiu zawodowym dużo się dzieje – aktor właśnie zakończył zdjęcia do zagranicznej produkcji, „A Perfect Enemy” - thrillera psychologicznego będącego ekranizacją bestsellerowej powieści Amelie Nothomb. Wraz z reżyserem, Kike Maillo, Tomasz miał jeszcze okazję „polatać nieco po świecie” – zdjęcia realizowano bowiem w Hiszpanii i Niemczech. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Kot ma również zagrać główną rolę w filmie o Nikoli Tesli. Scenarzystą obrazu o niezwykłym naukowcu jest Anand Tucker, producent takiego kinowego hitu, jak „Dziewczyna z perłą”. Liczymy więc, że pandemia nie pokrzyżuje planów zawodowych polskiego aktora, który zyskał międzynarodową sławę za sprawą filmu „Zimna Wojna” Pawła Pawlikowskiego.

Elżbieta II obchodzi dziś 94. urodziny

Elżbieta II to najdłużej panująca głowa państwa w historii. Dziś kończy 94 lata. Matka czwórki dzieci jeszcze do niedawna brała udział we wszystkich publicznych wydarzeniach. Dopiero po dziewięćdziesiątce nieco wycofała się z życia publicznego. Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki zdradził ciekawostkę na temat nazwiska królowej, Windsor. Okazało się, że pierwotnie Elżbieta II, z racji swojego pochodzenia, nosiła niemieckie nazwisko Sachsen-Coburg-Gotha , które potem zmieniono na Windsor, inspirując się nazwą zamku. Od prowadzących dowiedzieliśmy się również, że królowa uwielbia banany, ale tylko gdy są pokrojone.

Pandemia nieco pokrzyżowała coroczne świętowanie urodzin Elżbiety II w Wielkiej Brytanii - zdecydowano, że nie zostanie wystrzelona uroczysta salwa armatnia na cześć monarchini. Królowa nie spotka się również z dziećmi i wnukami ze względu na środki ostrożności. Wielokrotnie wspominała bowiem - również w orędziu, które wygłosiła na początku kwietnia, że bezpieczeństwo jest obecnie najważniejsze.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Mierzejewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości