14-latek wiózł autem pijanego ojca i młodszą siostrę. Postawiono zarzuty

GettyImages-1130114817
Dziecko pod opieką pijanych rodziców
Źródło wideo: Dzień Dobry TVN
Źródło zdj. gł.: iStockphoto
Policja zatrzymała 14-letniego chłopca, który kierował pojazdem bez uprawnień. W aucie znajdowali się także jego młodsza siostra i nietrzeźwy ojciec. 47-latkowi postanowiono już zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia.

14-latek za kierownicą

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w Nowym Dworze Mazowieckim. Policjanci zauważyli, że kierowca jadący chevroletem nie miał włączonych świateł mijania, dlatego zdecydowali się zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. Gdy podeszli do auta zauważyli, że za kierownicą siedzi młody chłopiec.

Po chwili okazało się, że ma on zaledwie 14 lat. - Nieletni nie posiadał oczywiście uprawnień do kierowania pojazdem i w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę - czytamy w komunikacie policji. Na tylnym siedzeniu samochodu była jego młodsza siostra, a z przodu siedział ich 47-letni ojciec.

Ojciec chłopca był pijany

Mężczyznę zbadano alkomatem. - Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że ojciec dzieci jest pijany. W wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu - podkreślono w komunikacie KSP.

47-latek został zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut "narażenia dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu". Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło: Policja.pl
Autorka/Autor: Aleksandra Matczuk