Najnowsze

Szelki czy obroża dla psa? Ekspert radzi jak wybrać odpowiedni rodzaj dla swojego pupila

Najnowsze

Autor:
Daria
Pacańska
Wybieramy smycz, szelki i obrożę dla psa
Wybieramy smycz, szelki i obrożę dla psaDzień Dobry TVN
wideo 2/4

Bodzio to pies ze schroniska w Milanówku, który pojawił się w Dzień Dobry TVN, żeby zaprezentować obroże i szelki. Jednak nie tylko, bo szuka również kochającego domu. Jego opiekunem był Miłosz Ploch, behawiorysta, który udzielił kilku wskazówek jak dobierać szelki i obroże.

Jak dobierać szelki i obroże?

Przede wszystkim należy zdecydować się, albo na szelki albo na obrożę. Istnieją zwolennicy obu opcji, dlatego najważniejsze, aby psu było najwygodniej.

- Jeżeli chodzi o mnie, uważam, że obroża jest fajniejsza, przy czym powinna być dobrze dobrana - powiedział behawiorysta. - To znaczy, że przede wszystkim dobieramy obrożę do naszego psa, np. do tego ile nasz piesek waży i potem patrzymy, jak duża jest ta obroża i z jakiego materiału jest wykonana - dodał.

Nie wszystkie psy lubią zakładać obroże albo ekscytują się spacerem, który ma nastąpić, dlatego można wybrać obrożę na klips. Obroża nie może ciasno przylegać do ciała psa, staramy się zachować odrobinę luzu.

Czy domowe zwierzęta wyczuwają choroby?

Pupil w domu – twój osobisty lekarz
Pupil w domu – twój osobisty lekarzDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Jak wybrać smycz?

Szelki sprawdzą się przy małych psach. Będą odpowiednie dla mopsów, buldogów francuskich. Takim psom można uszkodzić krtań w trakcie spaceru.

Warto też przemyśleć zakup smyczy. Istnieją te zwykłe, ale również wielu opiekunów psów decyduje się na smycze automatyczne.

- To, co mnie strasznie drażni to niestety to, że ludzie, myśląc, że mają tę smycz automatyczną, są zwolnieni tak naprawdę z myślenia na spacerze i obserwowania co się dzieje. Wcale tak nie jest, że naciskamy i pies się zatrzymuje. Ta smycz jest automatyczna, ale nie zawsze zatrzymuje się w tym samym momencie, w którym byśmy chcieli - podkreśla behawiorysta.

Warto myśleć o bezpieczeństwie swojego psa, ale także innych zwierząt i ludzi, których możemy spotkać po drodze.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości