Najnowsze

Dzień Edukacji Narodowej. Życzenia na Dzień Nauczyciela

Najnowsze

Fot. Chinnapong/ Getty Images

Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa Dnia Edukacji Narodowej. 14 października placówki związane z edukacją celebrują swoje święto. Jest to okazja do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. Jakie złożyć życzenia na Dzień Nauczyciela? Sprawdź nasze propozycje.

Życzenia na Dzień Nauczyciela

W Dniu Nauczyciela świętują wszystkie placówki związane z nauczaniem. 14 października Minister Edukacji Narodowej wręcza nauczycielom złote, srebrne, brązowe Krzyże Zasługi oraz medale Komisji Edukacji Narodowej. Tego dnia wręczane są także nagrody Ministra za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Odznaczenia i wyróżnienia wręczają kuratorzy oświaty, urzędnicy samorządowi oraz dyrektorzy szkół.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej szef resortu Przemysław Czarnek złożył nauczycielom oraz pracownikom oświaty najlepsze życzenia. W skierowanym do dyrektorów wszystkich szkół i placówek oświatowych liście podkreślił, jak ważna jest rola nauczycieli w procesie nauczania i wychowania.

– Z okazji Dnia Edukacji Narodowej przekazuję wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pedagogom i pracownikom oświaty wyrazy najwyższego uznania i szacunku. Każdego dnia pomagają Państwo zdobywać uczniom nową wiedzę, inspirują ich do rozwijania pasji i talentów, a także przygotowują do wejścia w dorosłe życie, do podjęcia w przyszłości nowych ról społecznych. Serdecznie za to dziękuję – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W liście szef resortu przedstawił też działania MEiN związane z odbudowywaniem prestiżu zawodu nauczyciela. Wspomniał też o propozycjach resortu dotyczących wzrostu wynagrodzenia, a także zmianach w zakresie czasu pracy oraz awansu zawodowego.

Życzenia na Dzień Nauczyciela

Uczniowie również składają swoim nauczycielom życzenia. Jak podziękować nauczycielowi za jego trud? Przeczytaj kilka propozycji

W tym jednym z najważniejszych dni w roku szkolnym, w dniu święta wszystkich nauczycieli, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, wytrwałości, cierpliwości, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

Podziękowania dla nauczycieli

Z okazji Dnia Nauczyciela,

Chcielibyśmy podziękować

Za trud włożony w nasze kształcenie,

Za codzienną motywację do walki o dobrą przyszłość,

Za cierpliwość i wyrozumiałość.

Wierszyki na Dzień Nauczyciela

Nauczyciel to jest gość,

Świat ułamków zna na wskroś,

Zna historię, ładnie śpiewa,

Na swych uczniów się nie gniewa,

Na boisku w piłkę gra,

I dla wszystkich czas swój ma,

Dziś mu chcemy podziękować,

Kwiaty z serca podarować,

Żyj nam nawet i sto lat,

Świat dla Ciebie misję ma!

***

Nauczycielu nasz ukochany,Spełnij wszystkie swoje plany,Bądź cierpliwy i wyrozumiały,Nie krzycz i nie stawiaj pały,Będziemy uczyć się wytrwale,Zadania odrabiać doskonale,Dziś składamy Ci życzenia,Zdrowia i zawodowego spełnienia!

***

Edukacja – ważna sprawa!To nie jest dla nas nieistotna zabawa.A naszym nauczycielom należą się gromkie brawa,Za cierpliwość i za pomoc,Oby dla nich dobra era pełna sukcesów nastała!Wszystkiego najlepszego!

Źródło: zyczeniowo.pl, gazetakrakowska.pl;

Pozostałe wiadomości