Dzień Nauczyciela

    Dzień Nauczyciela

    Dzień nauczyciela jest idealną okazją do pochylenia się nad pozostawiającą wiele do życzenia sytuacją polskich pedagogów. Podczas gdy, choć wciąż zbyt późno i zbyt mało, zaczęło się mówić o zdrowiu psychicznym ich podopiecznych, oni sami nie mogą liczyć na systemowe wsparcie. O to, jak wyczerpująca i niedoceniana potrafi być praca w szkole, zapytaliśmy nauczycielkę i działaczkę, Justynę Drath.

    Dzień Nauczyciela to potoczna nazwa Dnia Edukacji Narodowej. 14 października placówki związane z edukacją celebrują swoje święto. Jest to okazja do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. Uczniowie składają życzenia swoim nauczycielom. Jakie złożyć życzenia na Dzień Nauczyciela? Sprawdź nasze propozycje.

    Wszystkim nauczycielom życzymy grzecznych i zdolnych uczniów, a do tych bardziej rozbrykanych - wiele cierpliwości oraz zdrowych strun głosowych. Jakie życzenia ślą dzieciaki z pewnej szkoły w Rawie Mazowieckiej? Rozmawiał z nimi Filip Chajzer. Dziennikarz Dzień Dobry TVN znalazł również nauczycielkę, która "wyssała powołanie z mleka".

    Drodzy Nauczyciele! Z okazji Waszego święta życzymy Wam dużo cierpliwości do swoich podopiecznych i zdrowych strun głosowych. Wszystkiego najlepszego od całej ekipy Dzień Dobry TVN!