Włosy

Jak stosować maskę, odżywkę i suchy szampon? Po jeden z tych produktów należy sięgać sporadycznie

Włosy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Maska, odżywka, serum… jak je stosować?
Maska, odżywka, serum… jak je stosować?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Maski, odżywki, balsami, olejki - to dopiero początek listy produktów do pielęgnacji włosów. Nic więc dziwnego, że łatwo się w tym pogubić. Dlatego Piotr Knapik, stylista fryzur wyjaśnił, do czego służą poszczególne kosmetyki oraz zaprezentował, jak prawidłowo je nakładać.

Maska a odżywka do włosów

Fryzjerskie ABC - niby każdy wie, ale jednak wciąż popełniamy błędy. Bo jak ich nie uniknąć, skoro produktów do pielęgnacji włosów jest aż tyle. - Jest ich multum, tylko trzeba wiedzieć, jak je używać - stwierdził Piotr Knapik. Jedno z pytań jakie sobie często zadajemy brzmi: jaka jest różnica między maską a odżywką? - Maska jest silniejsza, mocniejsza do włosów. Ona bardziej regeneruje. Natomiast odżywka jest po to, by odżywiać włosy, czyli działa na powierzchni struktury włosa - powiedział stylista fryzur. - Bardzo ważne jest to (...) abyśmy wiedzieli, że produkt nakładamy na całą długość włosów, ale nie na skórę. Dlatego że będą one obciążone. Będą się robić tłuste - dodał ekspert.

Stylista fryzur polecił nakładanie maski, gdy mamy zniszczone, suche włosy, a odżywkę możemy stosować do codziennej pielęgnacji po umyciu włosów. Zamyka bowiem ona łuskę włosa, wygładza, dzięki czemu łatwo się on rozczesuje.

Natomiast produkty w sprayu, których się nie spłukuje zazwyczaj stosuje się jako uzupełnienie pielęgnacji. - Chronią one przed czynnikami atmosferycznymi, wysoką temperaturą, ale nie powinny nam zastępować ani maski, ani odżywki. Mogą być stosowane dodatkowo - podkreślił Piotr Knapik.

Suchy szampon nie jest produktem myjącym

Od kilku lat suchy szampon zaczął być stałym bywalcem w naszych domach. - To nie jest nowy produkt. Klienci bardzo często mylą i stosują go non stop. To nie jest szampon, który nam myje włosy, tylko pomaga nam absorbować zwiększoną ilość sebum skóry, by włosy nie były ciężkie, tylko nabrały lekkości. On jest szybkim ratunkiem, jeśli mamy potrzebę, gdzieś wyjść, ale nie możemy go stosować po raz kolejny i kolejny - tłumaczył stylista fryzur

Jak prawidłowo nakładać maskę? Do czego służą ampułki? Jak je stosować? Posłuchaj całej rozmowy z naszym gościem w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości