Włosy

Kultowa fryzura z "Przyjaciół" powracała do łask. To hit dla kobiet w każdym wieku

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TikTok/Zeberka.pl
moda lat 90. serial lat 90, trendy lat 90, lata 90.

Do łask powraca fryzura inspirowana postacią Rachel Green z kultowego serialu "Przyjaciele", ale w nieco odświeżonej, nowoczesnej wersji. Modne uczesanie podbija serca użytkowniczek TikToka. Na czym polega? Sprawdź.

Fryzura inspirowana Rachel Green

"Przyjaciele" to jeden z najbardziej kultowych seriali w historii telewizji. Choć jego emisja zakończyła się już 18 lat temu, to i tak nadal jest on popularny - również wśród młodszych pokoleń. Dzięki temu pewne elementy charakteryzacji bohaterów wracają do łask. Wszystko to za sprawą TikToka, na którym pojawiają się metamorfozy inspirowane wyglądem jednej z głównych postaci.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Niespodziewanym trendem tegorocznych wakacji jest fryzura Rachel Green, którą grała Jennifer Aniston. Jej uczesanie znów podbija serca kobiet. Czym się charakteryzuje? To proste, długie włosy do ramion, lekko stopniowane przy twarzy. Teraz fryzura powraca w nieco odświeżonym wydaniu.

Jennifer Aniston
"Modern Rachel" Jennifer Aniston Źródło: NBC / Contributor / Getty Images

Fryzura "Modern Rachel"

"Modern Rachel" minimalnie różni się od oryginalnej koncepcji z lat 90. Warstwowe ułożenie kosmyków zastąpiono pasmami o jednakowej długości. Włosy nie są też tak mocno podniesione u nasady, jednak nadal dużą rolę odgrywa tu odpowiednia objętość.

U kogo sprawdzi się ta fryzura? To propozycja idealna dla fanek eleganckich i wygodnych uczesań. Najłatwiej wykonać ją na delikatnie cieniowanych włosach sięgających do ramion. Ma także wiele zalet, m.in. łagodzi rysy twarzy i dodaje jej subtelności.

Możesz wykonać ją w dość szybki sposób, np. za pomocą szczotko-lokówki. Wystarczy delikatnie podkręcić pasma, a w szczególności grzywkę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TikTok/Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN/WB

Pozostałe wiadomości